Yelina Tayfur ile 200 Saat Temel Yoga Uzmanlık Programı
2 Mart - 2 Haziran 2024


Travmaya duyarlı yaklaşımla yoga ve meditasyon uygulamasının temellerini derinlemesine öğrenmek ve öğretmenin incelikleriyle tanışmak, yoga felsefesi ile ilgili bakış açınızı derinleştirmek ve kendi kendinize güvenle uygulayabileceğiniz bir yoga pratiği geliştirmek için gelin, bize katılın.

Yoga uzmanlığı yapmakla ilgili bir düşünceniz yoksa ve sadece yogada derinleşmek istiyorsanız da katılabilirsiniz.

Nefess Yoga olarak uzun zamandır bu programı düzenli olarak açıyoruz. Mezun öğrencilerimizi staj programları, ileri seviye modüller, farklı yoga alanları konusunda düzenlediğimiz kurslar ile destekliyor ve öğrencilerimize eğitmen olarak Nefess Yoga çatısında yer açmaya özen gösteriyoruz.

Program gerekliliklerini yerine getirerek programı tamamlayanlar uluslararası geçerliliği olan Yoga Alliance onaylı sertifika almaya hak kazanırlar ve yoga seansları verebilirler.

Süreç Yelina Tayfur rehberliğinde ve Yardımcı Eğitmenler ve farklı alanlarda uzman Misafir Eğitmenler ile gerçekleşecektir.

Bu programda neler var?
Yoga ve meditasyonu günlük hayatınızın bir parçası haline getirecek şekilde kendi uygulamanızı oluşturmayı deneyimleyecek ve güvenli ve dengeli bir şekilde yoga seansları vermeyi öğreneceksiniz.

Güvenli ve dengeli bir seans için gerekli olan unsurları bütüncül bir yaklaşımla ele alacağız.

Programda sinir sistemi üzerinde yoğun bir şekilde duracağız. Polyvagal Teori üzerinden sinir sistemi fizyolojisini ve motor tepkileri anlamayı ve bu anlayışı seanslara katmanın yollarını keşfedeceksiniz. Buna paralel olarak, yoga uzmanı olarak "alan açmak ve alan tutmak", "kolaylaştırıcılık" ve "topluluk oluşturma" konuları hakkında derinlemesine konuşacağız.

Yoga tarihini, toplumsal arka planına da bakarak, doğu - batı mitoloji ve felsefeleriyle birlikte ele alacağız. Patanjali'nin Yoga Sutralarında geçen Yoga'nın Sekiz Kolundan "Yamalar & Niyamalar", programımızın iskeletini oluşturacak. Bu sosyal ve kişisel pratikleri her buluşmaya yayarak kapsamlı bir şekilde işleyeceğiz. Yoga Sutra ve Bhagavad Gita'dan bölümleri irdelediğimiz ayrı buluşmalarımız da olacak.

Fonksiyonel anatomi yaklaşımıyla ve anatomik farklılıkların farkındalığı ile; her bedenin kendine özgü hallerini gözeterek ders vermekle ilgili incelikleri öğreneceksiniz.

Bu programda Donna Farhi, Michael Stone, Godfrey Devereux, Erich Schiffmann, Bessel van Der Kolk, Stephen Porges gibi uzmanlardan ilham ve parçalar olacak. Yogaya, Polyvagal Teori, Organic Intelligence, Travmaya Duyarlı Yoga (TCTSY), Vipassana, Zen öğretileri gibi farklı alanlardan yararlanarak bütüncül bir yaklaşımla bakıyor olacağız. Programda farklı ifade yollarını dahil eden yaratıcı bölümler ve topluluk oluşturmayı destekleyen çalışmalar da olacak.

En önemlisi, bütün bu bilgileri kendi birikim, deneyim ve ilgi alanlarınızla harmanlayarak özgün bir yaklaşım ve dil oluşturmayı öğrenebileceksiniz.


Programdan mezun olduğunuzda 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olacaksınız.
Program bittikten sonra da sorularınızı konuşmak, paylaşmak ve birbirimizi güncellemek için beraber karar vereceğimiz tarihlerde devam eden buluşmalar yapacağız.
*Yoga Alliance sertifikası, Herkes İçin Spor Federasyonu’nun sunduğu Antrenörlük Sertifikası yerine geçmez.  Bu akreditasyon için federasyonun yönerge ve duyurularını takip ediniz.

Program Koşulları:
Program, Zoom üzerinden canlı yayın olarak yapılacaktır. İnziva, online buluşmalar tamamlandıktan sonra ayrıca duyurulacak bir yerde konaklamalı olarak geçekleşecektir. İnziva ücreti eğitim bedeline dahil değildir.
200 saat, Yelina ve yardımcı eğitmenler ile yapılacak pratik ve teorik çalışmalar ve; yoga dersleri, bireysel ve grup çalışmaları, okumalar, ödevler ve eğitmen ile birebir görüşmeler ile tamamlanır.
Uzmanlaşma programını tamamlamak için tüm buluşmalara katılım zorunludur.
Program buluşmalarına katılmanın yanında, program sürecinde, katılımcının en az 40 Hatha Yoga seansına ve 10 meditasyon oturumuna katılımı beklenir. Ayrıca seans gözlemi, seans asistanlıkları ve program kapsamında verilen ödev ve çalışmalar da gereklilikler dahilindedir. Bunlarla ilgili detaylı bilgi ayrıca verilecektir.
Program sürecinde, katılımcılar, öğrendiklerini uygulamaya ve yakın çevresine aktarmaya başlayacaktır. Bunun için bireysel uygulama yapmaları ve program kapsamında belirlenecek olan tarihlerde bir deneme ders (demo ders) vermeleri beklenir.

Sadece yukarıdaki yazılı şartları yerine getiren ve program uzmanının onayıyla programı tamamlayanlar 200 saatlik Uluslararası Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar.
Uzmanlık sertifikası istemeyen katılımcıların ödev ve seans katılımlarını tamamlama zorunluluğu yoktur. Bu durumdaki kişilere Nefess Yoga katılımcı sertifikası sağlanabilecektir.
Programda yazılı belgelere süresiz ve yoga serileri için kayıtlara 1 yıl süreyle ulaşım hakkınız olacak.

Nefess Yoga olarak ödeme planı ve sunduğumuz diğer ayrıcalıklar için bire bir iletişime geçerek, size en uygun çözümü sunabilmeiz için bu maili yanıtlayabilir veya e-posta adresimize yazabilirsiniz.

Uzmanımız ile iletişime geçmek için tanıtım derslerine katılabilir ya da randevu alarak yüz yüze görüşebilirsiniz.
Tanıtım derslerimiz her Pazartesi 20:00 - 21:30 arası bu eğitim ile ilgilenen ve Yelina ile tanışarak bilgi alıp, sorularını sormak isteyen herekse açık ve ücretsizdir!

Nefess Yoga, uzmanlaşma programı katılımcılarına özel indirimli üyelikler ve etkinlikler sunmaktadır. 6 Aylık Nefess Yoga üyeliği alan öğrencilerimiz programı tamamlamaları durumunda online staj yapma imkanına sahip olurlar.

Nefess Yoga, uzmanlaşma programı kapsamındaki meditasyon oturumları, gözlem seansları ve asistanlıklar için ücret talep etmemektedir.


Kimler Katılabilir?
Herkese açıktır. (6 aydan daha az yoga deneyimine sahipseniz lütfen bizimle iletişime geçin)
Programa katılımınıza engel oluşturabilecek herhangi bir sağlık sorununuz varsa, lütfen önce doktorunuza danışın ve durumunuz hakkında bizimle iletişime geçin.

Buluşma Tarihleri ve Saatleri
Eğitim boyunca Oryantasyon Buluşması ve Çarşamba Buluşmaları, Ek Ders Buluşmaları canlı yayın olarak gerçekleşecektir. Program İnzivası fiziki olarak planmış ve tarihi ileri tarihye açıklanacaktır.

Takvim
10 Şubat Oryantasyon - toplantı kaydı paylaşılacaktır.
2 -3 Mart - 1. Buluşma
6 Mart Çarşamba - Kitap Kulübü
16 - 17 Mart - 2. Buluşma
20 Mart Çarşamba
30 - 31 Mart - 3. Buluşma
3 Nisan Çarşamba - Kitap Kulübü
17 Nisan Çarşamba
20 - 21 Nisan - 4. Buluşma
24 Nisan Çarşamba - Kitap Kulübü
4-5 Mayıs - 5.Buluşma
8 Mayıs Çarşamba
18-19 Mayıs - 6. Buluşma
22 Mayıs Çarşamba - Kitap Kulübü
29 Mayıs Çarşamba
1-2 Haziran - 7. Buluşma

**Haftasonu buluşmaları: 10:00 - 17:00
***Çarşamba Akşam buluşmaları: 20:00 - 22:00

Uzman: Yelina Tayfur
Yardımcı Uzman: Yasemin Sarpaşan, Arzu Rezzan Sunam, ...
Katkı Sunan Eğitmenler: Doç. Dr. Fulya Düvenci Karakoç, Sinem Şekercan, Tuğba Arı, Nurullah Kaya, Eda Günel

Ücret:
Bu programda 2 aşamalı erken ödeme sistemi mevcuttur.
Birinci avantajlı erken ödeme indirimi 20 Eylül’e kadardır.
İkinci erken ödeme indirimi 6 Aralık’a kadardır.

28.500 TL + KDV
1. Avantajlı Erken Ödeme  ile 20 Eylül'e Kadar! (İlk 5 kişi için geçerlidir.)

32.500 TL + KDV
2. Erken Ödeme ile 6 Aralık’a kadar!

35.750TL + KDV
6 Aralık Sonrası

*Ekonomik koşullar dolayısıyla fiyatlandırma ilerleyen aylarda değişkenlik gösterebilir.

Bilgi için aşağıdaki formu doldurabilir ve erken kayıt avantajından faydalanabilirsiniz.

Burs: Programa katılım için ihtiyacı olanlara çeşitli oranlarda burs imkanı sunuyoruz.
Başvurularınız için yelinatayfuryoga@gmail.com adresine kendinizi tanıtan bir e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yelina Tayfur Kabatepe kimdir?
Yelina, 2006 yılında yoga ile tanıştı ve uzmanlaşma eğitimlerini Zeynep Aksoy, David Cornwell, Zeynep Çelen. Yelina, 2015 yılından beri Nefess Yoga bünyesinde Hatha Yoga uzmanlaşma programları düzenliyor ve temel seviyede ders vermeye uygun yoga uzmanları yetiştiriyor.

Yıllar içerisinde, dünyanın farklı yerlerinde, Richard Freeman, Matthew Sweeney, Rolf Naujakat, Godfrey Devereux, Donna Farhi, Chuck Miller, Loise Ellis gibi hocalarla birlikte çalışma fırsatı buldu. Aynı zamanda Hindistan Mysore'da Ashtanga Yoga Institute bünyesinde Sharath Jois ile çalıştı.

Yelina, 3-senelik, mindfulness temelli travma çözümlemesi ve psikolojik dayanıklılık eğitim programı olan Organic Intelligence HEART eğitimini ve JRI - Center for Trauma bünyesinde 300 saatlik Travmaya Duyarlı Yoga (Trauma Sensitive Yoga) eğitimini tamamladı. Travmaya Duyarlı Yoga ilke ve pratiklerini verdiği derslere ve eğitimlere dahil ediyor, derslerinde güvenli alan yaratmak ve travmayı ve sinir sistemine etkilerini gözeterek yoga & meditasyon dersi vermek üzerine yoğunlaşıyor ve yoga uzmanının yeri, kimliği, ilişkide güç dengeleri ve sınırların korunması ile ilgili kafa yoruyor.

Yelina, Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Programı’nın kurucu ekibinde yer aldı.

Uzun zamandır Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği gönüllüsü olan Yelina, aynı zamanda "Yoga ve Ekolojik Farkındalık" konusunda da etkinlikler düzenliyor ve bir yandan da avukatlık mesleğini sürdürüyor. Blog yazılarılarını topladığı bir websitesi var: www.yelinatayfur.com

Bu sene 12. kez düzenleyeceğimiz Uzmanlık Programız ile geleneksel öğreti ve bilimsel bilgilerin eşliğinde yoga uzmanı olmak için bize katılın.


Program Ücreti İade Politikası:
15 Kasım 2023 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçilmesi halinde  program ücreti % 100 kesintisiz olarak iade edilir.
15 Ocak 2024 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçmesi halinde program ücretinin %50’si iade edilir.
15 Ocak 2024’den itibaren ücret iadesi mümkün değildir.
Program ücreti ve katılım hakkı Şubat 2024 - 2 Haziran 2024 tarihleri arasında düzenlenen Temel Yoga Uzmanlaşma Programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz.

Yerinizi hemen ayırtın!

Aşağıdaki ön kayıt formunu doldurun, en kısa zamanda eğitim ile ilgili sizinle iletişime geçelim.