Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

İkincisini düzenleyeceğimiz Yaratıcı Kökler Yoga Kampı’nda, yoga pozları, nefes egzersizleri ve meditasyon uygulamaları ile yedi çakra ve özellikle her insanın doğasında var olan yaratıcı enerji üzerine çalışmalar, keşifler olacaktır. Çakralar enerjetik bedende omurga üzerinde sıralanmış yedi adet güç merkezidir. Sanskrit dilinde ‘Çakra’ kelimesi çark döngü, çember anlamlarındadır. Canlılık için gereken enerji akışı döngüsüdür. Kampımızda yoga asanalarından faydalanarak, bu güne kadar ezoterik bakış açısıyla karşımıza çıkan çakraları ve enerji kavramını fiziksel bedene indirgeyerek, bedensel bir deneyimle algılamaya çalışacağız.

Sanat, insanın kendisini tanımasının, dönüştürmesinin ve yaratmasının bir dışa vurumu ya da bir serüvenidir. Her birey yaratma içgüdüsüyle var olur. Çocukluk yıllarındaki engellenmeler ve baskıcı eğitim sistemiyle bu dışavurum sekteye uğrar ve bilinçaltında travmalar meydana gelir. Özellikle görsel sanatlar sessiz, sözsüz bir iletişim yolu olduğu için bilinçaltına direkt hitap eder. Kampımızda yapacağımız resim çalışmaları ile yoga ve meditasyon uygulamalarında canlandırdığımız yaratıcı enerjiyi boyalar, renkler, dans ve farkındalık çalışmaları ile dışa vurma fırsatı bulacağız. Meditatif resim terapi çalışması için herhangi bir önbilgiye, eğitime ya da sözde yeteneğe ihtiyacınız yoktur. Her birey sanat ile uğraşabilir, sanatçı olmak zorunda değildir!

Kampımızı, Datça’da yaklaşık 50 dönüm arazi içersinde yer alan Knidia Ekolojik Çifliğinde gerçekleştireceğiz. Çiftlik içerisinde zeytin ağaçları, badem ağaçları, üzüm bağları bulunmakta ve organik tarım yapılmaktadır. Denize sadece 10 dakika yürüme mesafesinde, Ege ve Akdenizin birleşim noktasında yer alan bu çiflikte, yoga, meditasyon ve resim çalışmalarından arda kalan zamanda doğanın içerisinde keyifli zaman geçirip, çiftlik hayatının, organik besinlerin ve denizen keyfini çıkaracağız. Ayrıca masör ve asistanımız Leonardo’dan masaj seansı alarak kendinize, bedeninize, ruhunuza iyi gelecek bir hediye verebilirsiniz. www.knidia.com Açık olmak ve varoluşun sunduğu berekete evet demek, birbirimizden öğrenmek ve bildiklerimizi paylaşmak için haydi gelin! Bu çalışmalar herkese uygun ve açık olup herhangi bir tecrübe gerektirmemektedir.

Not: Resim malzemeleri eğitmenler tarafından karşılanacaktır. Rahat ve boyanmasından endişe duymayacağınız kıyafetler getirmeniz yeterli olacaktır.


Program:

1. Gün:

16:00-17:30 Tanışma çemberi

18:00-19:00 Yoga ve Meditasyon Uygulaması

20:00-21:00 Akşam yemeği

2. 3. 4. Gün:

08:00-08:30 Bitki çayı ve meyve

08:30-09:30 Meditasyon,Nefes Çalışması ve Yoga

10:00-11:00 Kahvaltı

11:00-16:00 Serbest Zaman

16:00-17:30 Meditatif Resim Çalışması

18:00-19:30 Yoga ve Meditasyon Uygulaması

20:00-21:00 Akşam yemeği

5. Gün:

08:00-08:30 Bitki çayı ve meyve

08:30-09:30 Meditasyon,Nefes Çalışması ve Yoga

10:00-11:00 Kahvaltı

11:00-12:00 Kapanış çemberi

Not: Enerji ve çakralar üzerine sohpet ve son gece akşam etkinliği olacaktır.


Ücretler-Konaklama:

4 gece konaklama, sabah –öğle-akşam öğünleri, yoga dersleri ve etkinlikler dahilinde fiyatlar,

*3-4 kişilik Taş Değirmen Evi (2 adet): 1050 TL

*2 kişilik Taş Bağ Evi (2 adet): 950 TL

* 2 kişilik Taş Çoban Evi (1 adet): 850 TL

* Ahşap çardak içinde 2 kişilik büyük çadır (4 adet): 850 TL

* Mekanın yataklı çadırları (6 adet): 850 TL

* Kendi çadırınız: 770 TL

Not: Taş Değirmen Evleri ve Taş Bağ Evlerinin kendi duş ve tuvaletleri vardır. Diğer seçenekler için ortak duş ve tuvaletler mevcuttur.

Mekan: Knidia Çiftliği / Datça

http://www.knidia.com/

Ayrıntılı bilgi  ve kayıt için:

Aycan: pinarkislal@gmail.com / (537) 950-2329
Ayşen: aysenatill@gmail.com / (533) 510-0705

Eğitmenler: 


Aycan Pınar Sitemkar

Küçük yaşlarda bale ile başlayan dans hayatım farklı tarzlarla 15 yıl devam etti. Bedenimde fark ettiğim fiziksel enerjetik bağı anlamlandırmak istedim ve bu sebeple İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne girdim. Yoga ile Çağ Rical Gürle sayesinde tanıştım ve ilk temel eğitimimi ondan aldım. Ardından Sinem Er, Şaylan Yılmaz, Can Bora, Charles Secallus gibi isimlerle çalıştım.

Nefess Yoga’da hamile yogası, ashtanga,hatha yoga ,vinyasa yoga tarzlarında dersler verdim. Arzu Rezzan Sunam ve Yelina Tayfur’un Temel Eğitiminde iki kez asistalık yaptım.Asistanlık sürecimde , Wilhelm Reich ve Joseph Campbell dan aldığım ilham üzerine enerji kavramını doğu ve batının bakış açılarıyla harmanladım. Niyetim bu açıklanamayan veya ezoterik olarak incelenen enerji kavramını ve beden ile olan bağını bilimsel olarak bir açıklama getirebilmek. Çalışmalarıma bu çerçevede devam etmekteyim.

Ayşen Atıl

Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve ardından Uludağ Üniversitesi’nde resim eğitimi aldım. Uzun yıllardır çocuklara resim eğitimi veriyor ve aynı zamanda resim çalışmalarıma devam ediyorum. Yoga, hayatıma 2013 yılı Gezi Parkı direnişi esnasında girdi ve girdiği gibi çok etkili oldu. Aynı yıl Temel Yoga Hocalık Eğitimi’mi Çağ Rical Gürle’den aldım ve ardından Zeynep Çelen, Zeynep Aksoy, David Cornwell, Berivan Aslan Sungur, Godfrey Devereux, Can Bora, Sinem Er gibi isimlerle çalışarak hatha yoga, yin yoga, vinyasa, tao-vinyasa üzerine eğitimler aldım . Yoga benim için bir keşif süreci oldu; kendimle, bedenimle çalıştıkça, resimlerim, öğretmenliğim, hayatım değişmeye ve dönüşmeye başladı.

2015 yılından itibaren Nefess Yoga’da farklı tarzlarda dersler veriyorum ve verdiğim derslerde ise yoga asanaları sayesinde bedenden başlayan keşif sürecini ön planda tutmaya özen gösteriyorum. Bu süre içerisinde Sanat Terapi kavramıyla karşılaştım ve sanat, yoga ve meditasyon deneyimlerimi birleştirebilmek ve sanat terapi konusunda çalışmak için bu yılın başında,Hindistan’a giderek, değerli Osho terapist Meera Hashimoto’dan, Meditatif Sanat Terapi Eğitimi aldım. Bu topraklarda, yüzyıllardır var olan öğretileri anlayabilmek adına, farklı ashramlarda bulunarak ve Osho meditasyonları, Vipasana gibi farklı meditasyon teknikleri deneyimleyerek içsel yolculuğuma devam ediyorum. Yıllardır aldığım farklı tarzlarda eğitimler ve edindiğim deneyimleri birleştirerek, yoga, meditasyon ve resimle terapi üzerine çalışmalarıma devam etmekteyim.

Leonardo P.

İnsan bedeni ve zihni hakkında araştırmacı bir zihin ile ilgilenmeye çok erken yaşlarda başladım. Ancak "normal" batı kanallarında tatmin edici bir cevap bulamadım ve araştırma alanımı genişletmeye karar verdim. İnsan varoluşu hakkında tamamen yeni bir bakış açısı edindim, enerji faktörünün zihin-beden kadar önemli ve birlikte ilerlediğini fark ettim. İnsanın bu üç ana özelliğini hesaba katmadan değerlendiremez, teşhis koyamaz ve iyileştiremeyiz.

Masaj terapiye olan ilgim 20 yıl kadar önce Refleksoloji ile başladı. Çin'den gelen bu bilim ayak ve elleri bir araç gibi kullanarak tüm bedeni tedavi etmek üzerine kurulu. Günümüzde batı tıbbı tarafından da kabul görüyor. Bir kaç yıl kendimce çalışıp, uyguladım ta ki tüm beden üzerinde çalışmak gerektiğini hissedene kadar. Ardından Kanarya Adaları'nda İspanyol bir masör ile çalışmaya başladım ve 2010 yılında Vancouver'da yerel bir masör ile çalışmalarıma ve eğitimine devam ettim. 2014 yılında Tayland'a giderek Thai Masaj Eğitimi aldım. Bu yeni teknik, benim yöntemim ile çok iyi harmanlandı, beden üzerindeki çalışmalarım bütüncül ve daha gelişmiş şifa arama teknikleri üzerine odaklandı. Artık her bireyin kendi bedeniyle daha çok bağlantılı olabilmesi için, çevredeki ve bedenlerindeki enerjiler hakkında daha farkında olarak kalpten çalışıyorum.

2010 yılında ilk defa Bikram Yoga denedim ve tutku ile bir kaç yıl pratiğime devam ettim, ta ki yoga ve yoga felsefesi hakkında daha çok bilgiye sahip olmak istediğimi fark edene kadar. 2013 yılında Hindistan'a giderek 900 saatlik Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi aldım. Bu uygulama, beden farkındalığını daha da geliştirmeme, insanların ağrılarını daha duyarlı bir şekilde hissetmeme, ağrı kesildiğinde benimde şifalanmama yardımcı oldu. Namaste


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Knidia Çiftliği / Datça