Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.


Upanişadlar der ki: “Sen en derin arzunda yatansın.”

Sankalpa; bizi en derindeki arzumuzla temasa geçiren, inancımızı tazeleyen bir niyet; beden-zihin aparatına tekrardan armoniyi getirebilecek olan istemli bir karardır.

Bu atölyede felsefi ve psikolojik olarak sankalpa’nın ne olduğu kadar, ne olmadığını da işleyip meditasyon aracılığıyla, şu ana en uygun, güncel sankalpa’mızı araştıracağız. Sankalpa’nın, sadece yoga pratiğimizde değil, gündelik hayatımızda da nasıl uygulayabileceğimizi deneyimleyeceğiz.

Yumuşak bir akışla başlayacağımız yoga pratiğine, derin gevşemeye izin veren, uzun bir Yoga Nidra uygulaması ile devam edeceğiz.

Bu workshop yoga uygulamasına yeni başlayanlara zihin-beden farkındalığı için kuvvetli bir araştırma zemini sunmakla beraber, deneyimli öğrencilere ise yoganın gündelik hayatlarında daha çok yer tutması için sağlam ve güvenilir bir kapı aralayacaktır. Çok sevdiğim bir hocamın sürekli tekrarladığı gibi, “önemli olan cevabı bulmak değil, soruyu tutmaktır.”

Herkes katılabilir. Yoga deneyimi şart değildir.

Tarih ve saat: 15 Nisan Cumartesi / 15:00-17:30

Ücret: 100 TL+KDV (Nefess Yoga üyelerin 85 TL + KDV)

Eğitmen: Can Bora


Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 11 Nisan tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Can Bora Kimdir?

Çocukluğundan beri insan bedenini ve potansiyeli ni merak eden Can, üniversitede tiyatro ve dans okurken Ashtanga Yoga ile tanıştıktan kısa bir süre sonra, Kundalini Yoga yı deneyimledi. Artan beden enerjisi, değişen zihin-beden ilişkisi dikkatini çekti ve Ashtanga Yoga pratiğine birkaç sene devam ettikten sonra psikosomatik hareket teknikleriyle tanıştı -Skinner Release, Fasya Terapi, Craniosacral, Axis Syllabus, vs. İnsan algı sisteminin sanıldığından çok daha derin ve uzun olduğunu deneyimlemesi, gerçekliğin öngörüldüğünden daha da kapsamlı olduğunu fark etmesi ve sorgulaması -psikosomatik çalışmalara ara vermeden- yogaya olan ilgisini sürdürdü.

2011-2012 de Berivan Aslan Sungur un teşvikiyle burslu olarak Yin Yoga TT yi tamamladı. Bu süre boyunca, yoga, çaktırmadan Can ın hayatının daha derin ve sağlam bir parçası olmaya başladı. 2014 senesinde Berivan Aslan Sungur un Yin Yoga TT sinde asistanlığını yaptı. Aynı zamanda 2014 te Yiğit Zırtıloğlu ile AcroYoga eğitimine başladı. 2015’te ise Chris Chavez’le eğitimine başlamıştır.

Lise yıllarında Merkez Bilgi Alanı Vakfı - Sevgi Ersoy tarafından Reiki 3 olan Can, aynı zamanda Quan Yin 1-2, Kristallerle Şifa gibi uzun süreli enerji eğitimlerine katılmıştır. 2 senedir Barbara Ann Brennan ve Osho ekolünden, insan psikolojisi ve iç bilinaltı sistem dinamikleri üzerine özel danışmanlık almaktadır.

Can yogayı, kendisini ve insanı anlaması için en sağlam araçlardan biri olarak görüyor.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga