Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

*Bu atölye başlangıç seviyesi için uygundur. Mysore Stili Ashtanga Yoga derslerine katılabilmeniz için gereken alt yapıyı oluşturmaya yöneliktir. Yogaya yeni başlayan ve kendi pratiğini oluşturmak isteyenler de katılabilir.
• Ashtanga Yoga hakkında bilgilendirme.
• Güneşe Selam A-B, ayaktaki pozlar (parsvakonasanaya kadar), ve bitiş sekansı ( arkaya eğilmeler, mum duruşu, kafa duruşu ve son oturuşlar) farklı bedenler üzerinde inceleme.
• Ashtanga Yoga’nın temel unsurları olan nefes, vinyasa (akış), drishti (odak noktası) ve bandhaları (enerji kilitleri) pratik içinde araştırma.

*Katılımcıların seviyelerine göre atölyenin içeriği değişebilir.

Ashtanga Yoga Nedir?

Sri K.Pattabhi Jois tarafından yaygınlaştırlımış olan Ashtanga Yoga ise bir hatha yoga metodudur ve Patanjali’nin sistemindeki üçüncü basamak olan ‘asana’yı temel alır. Sanskrit dilinde asana, duruş,oturuş anlamına gelir.

Mysore stili

Adını Hindistan’ın Mysore kentinden alan Self Pratik yöntemi bu metodun temelini oluşturur.

Self pratik yöntemi ile geleneksel olarak Ashtanga Yoga’da kişiye ilk olarak güneşe selamlar ve son bitiriş pozu öğretilir. Öğrenci bu hareketleri grup içerisinde kendi ritminde tekrar ederek ezberler.Zamanı geldiğinde kişinin kapasitesine göre, yeni pozlar verilir.Başlangıçta doğal olarak kısa süren pratik (30-45dk) zamanla uzayabilir(1-2 saat).Sistem her öğrenciye adapte edilerek basitten karmaşığa doğru ilerlediği için, her seviyede insan, pratiğin içerisinde güvenli bir şekilde derinleşme fırsatı bulur.

Tarih ve saat: 10 Mart Cumartesi / 14:30-17:30
Ücret: 100 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine 90 TL + KDV)
Uzman: Şenol Topuz

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 6 Nisan tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Şenol Topuz Hakkında

Ashtanga Yoga'ya Ahu Karan ile başladı. Daha sonra 2009-2011 yılları arasında Hindistan-Goa da Rolf ve Marci Naujokat ile birlikte pratik yaptı. 2012 senesinde Shri k.Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Merkezi direktörü Sharath Jois'un izniyle 2.seviye Authorized eğitmenlik hakkını kazandı.Şenol Mysore'da her sene düzenli olarak hocası Sharath Jois ile çalışmaya devam ediyor.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga