Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Tülin Karagüllü ile Bedeni Uyandırmak - Omurga Hizalama
2 Mayıs Pazar 2021 / 14:30-16:00

Dik bir duruş için omurgadaki her bir omurun orantılı olarak hareket etmesi gerekir. Aynı zamanda her bir omuru üst üste getirerek omurgayı bir bütün olarak kullanmak gerekir.  

Omurganın bu iki hareketi ne kadar başarılı bir şekilde olursa yürümek, tırmanmak, kalkmak, merdiven çıkmak, inmek, zıplamak gibi her türlü hareketi yerçekimine karşı rahatlıkla, konforlu bir şekilde yapabiliriz. Bu iki omurga hareketi verimli bir şekilde yapılamazsa bel, boyun, sırt ağrıları, kamburluk gibi bir dizi problem yaşarız.

Movement Intellegence (Hareket Zekası) Okulu’nun dört eğitim programından “Bones for Life” da kemiklerin kuvvetlendirilmesini esas alır. Kemiklerin kuvvetlenmesi için de hizalanma çalışmaları programın temel unsurlarındandır. Feldenkrais Metodu’nun organik öğrenme stratejilerini içerir. Organik öğrenme, dışarıdan bir otoriteye bağlı bir öğrenmenin aksine, bedenin bilgeliğini ortaya çıkarak, kendiliğinden bir öğrenmedir.  
Bir buçuk saat sürecek bu derste,  aile terapisi anlayışı ile postürünüzü hizalayacak, her bir omura unuttuğu rolü hatırlatacaksınız.

Bu çalışmanın sonunda günde beş dakikada hizalanacağınız bir çalışma gösterilecektir.

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.  

Kimler Katılabilir?

•  Osteoporoz, skolyoz, kifoz gibi sağlık sorunları ile diz ve kalça rahatsızlıkları yaşayanlar.
• Dansçılar, yoga eğitmenleri, müzisyenler, oyuncular gibi bedeniyle çalışanlar.
• Yaşlılar (çalışma efor gerektirmediği için rahatlıkla katılabilirler).
• Beden Farkındalığı ve postür üzerine çalışmak isteyenler.

Ücret : 120 TL

Uzman: Tülin Karagüllü

Tülin Kimdir?

On iki yıldır yoga yapan Tülin Karagüllü, 500 saat yoga eğitimi, 250 saat meditasyon eğitimi, 100 saat Jnana yoga eğitimi aldı. İnsan iskeleti ve fonksiyonları ile ilgilenmeye başladıktan sonra Tülin, Betül İpekçioğlu ile tanıştı ve Movement Intelligence (hareket zekası) okulunun Bones For Life (yaşam kemikler içindir) eğitimine katıldı.

Dört yıllık eğitimi boyunca Tülin, eğitimini bir mucize olarak değerlendirdi. Aynı zamanda, yoga pratiği sırasında hareket paternleri nedeni ile yaşadığı sıkıntıları Bones For Life eğitiminden edindiği deneyim ile üstesinden gelebileceğini buldu. Tüm bilgilerini birleştirerek, Somatik Yoga altında dersler ve atölyeler düzenlemeye başladı.

Bones for Life eğitimi boyunca Tülin, kitap, video veya herhangi materyalin kullanımının ve araştırılmasının yasak olduğu iki yıl boyunca sadece bedeni üzerinde çalıştı. Son iki yılında da ileri düzey öğrenme ve öğretme döneminde verdiği derslerde, katılımcıların beden farkındalığın derinleştiğini ve bedenlerinde yeniden organizasyon yarattığını gözlemledi.
Tülin, öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor.

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home