Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Tai Masajı nedir?

Thai (Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir. Thai masajı akupresür, yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir. Masaj, Thai uygulamasında "sen” denilen vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşur. Vücutta 70,000'in üzerinde "sen” olduğu söylenir ve Thai masajı en önemli on enerji hattı boyunca, avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulamaya odaklanır. Uygulanan güç, vücuttaki gerilimi serbest bırakır. Uygulayıcı aynı zamanda vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar.

Yin Yoga Nasıl bir uygulama?

Yin yoga oldukça basit bir uygulamadır. Bir poza girilir ve ortalama 3-5 dk. kalınır. Kaslar rahat bırakılır ve bu şekilde bedenin derinlerinde kasları sarmalayan, eklem kapsüllerini meydana getiren, daha kuru olan bağ dokunun (fascia) güvenli bir şekilde güçlenmesi ve esnemesini, terapiye dönük bir etki görmesini sağlar. Pozlardaki hiza kuralları da oldukça basittir ama daha önemlisi işlevsel ve organiktir. Bedeni dinler, omurganın, leğen kemiğinin ve kalçaların, kendi doğal şekillerinin elverdiği biçimde, hiçbir yeri zorlamadan çekiştirmeden, bendenin izin verdiği ölçüde pozun içine yerleşilir.

Tai Masaj dokunuşlu Yin yoga nasıl bir uygulama Olacak?

Uygulama Reiki Şifa Enerjisi ile açılır. Nefesi farkındalığı çalışmaları akabinde beden ve zihin matın üzerine davet edildikten sonra kısa bir ısınma serisi sonrasında yin yoga pozları uygulanır. Bazı pozların içerisinde eğitmenler (Yeşim Atik ve Umur Can Erşahin) Tai masaj dokunuşları ile pozun içinde derinleşmenizi sağlarken; yin yoganın ve tai masajın birleştiği enerji kanallarına, yani meridyenler üzerinde tai masaj uygulaması yapılır.

Eğitmen: Yeşim Atik

Tarih ve saat: 11 Şubat Cumartesi / 15:00-17:30

Ücret: 120 TL+KDV

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 2 Ocak tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Kimler katılabilir?

Daha önce hiç yoga yapmamış kişiler dahil olmak üzere her seviyeden yoga öğrencisi katılabilir.

Yeşim Atik Kimdir?

Yeşim Atik, 1976 yılında İzmir'de doğdu. Stres, rekabet ve koşuşturmanın arasında uzun yıllar halkla ilişkiler sektöründe çalıştı. İstanbul'a taşınması ile her şey dönüşmeye başladı. 2 yıl Özlem Ataman ile Kundalini yoga çalıştı. Yoganın sihirli değneği bir kez değmişti. Mey Elbi ile 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimini tamamladı.

Katıldığı Eğitimler ve Atölye Çalışmaları:
 • Özlem Ataman ile Atölye Çalışmaları
 • Sinem Er ile Atölye Çalışmaları
 • Murat Talı ile Reiki Şifa Enerjisi Uyumlama ve Çalışmaları
 • Reiki master
 • Yeşim Çimcoz ile EFT teknikleri calışmaları
 • Devrim Akkaya ile Atölye çalışmaları
 • Devrim Akkaya ile 200 saatlik Yin Yoga* Temel Hocalık Eğitimi
 • Devrim Akkaya ile 200 saatlik Yin Yoga Temel Hocalık Eğitim Asistanlığı
 • Şaylan Yılmaz ile Hamile Yogası Hocalık Eğitimi
 • Özlem Ataman ile Kundalini Meditasyon ve Nefes Almayı Öğrenme Eğitimi
 • Devrim Akkaya ile Çakraların Psikolojisi Eğitimi
 • Esra Yazıcı ile Tai Masaj Eğitimi
 • Anette Inselberg ile Access Bars Uygulayıcı Eğitimi
 • Murat Tali ile EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) Uygulayıcı Eğitimi

Nefess Yoga, Asana Kişisel Gelişim Merkezi ve Hayat Yoga Tuzla’da yoga dersleri vermektedir. 2015 yılından bu yana Yüz yogası Atölyele çalışmaları ve Yin Yoga Tai Masaj Çalışmaları yapmaktadır. Yeşim'in çalışmaları, yoga ve şifa üzerine devam etmektedir.


Etkinlik Bilgiler

 • Yer: Nefess Yoga