Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.
-English Below-
The workshop would be in English.

Atölye İngilizce olacaktır, ihtiyaç halinde Türkçe’ye simultane çeviri yapılacaktır.


Yogaya Bütüncül Somatik Yaklaşım : Jacqueline ile Ses Beden Bilgeliği


Somatik pratiği, içimizdeki fiziksel algılara, duyulara ve deneyime dikkat çekmeyi ön plana çıkarır. Yaşanmış beden, zihin ve ruh deneyiminin bakış açısından benlik üzerine bir araştırmadır.

Ses Beden Bilgeliği, içgüdülerimizi yaşanmış deneyime yönlendirmek için duyguların, düşüncelerin ve enerjilerin önemini takdir etmek ve kucaklamak üzere deneyimin kapsamını genişletirken bu yolu takip eder. Bu pratikte, bilinçdışını daha bilinçli bir bilme haline yol açacak şekilde ön plana çıkarıyor, hareket etme, hissetme, düşünce ve gündelik yaşamı sürdürme opsiyonlarını artırıyoruz. Bu pratik, insani potansiyelimize erişmek için bir köprü kuruyor.

Ses Beden Bilgeliği eğitimi, hareketin, nefesin, farkındalığın ve sesin temel ilkelerine dönük çeşitlilik arz eden somatik bir yaklaşımdır. Enerji oyunu, incelikli dinleme ve içsel duyular ve derin merak üzerinden düşünme içeren bu çalışmada, salt işlev, alışkanlık ve koşullanmanın ötesinde içsel bilgeliğe yöneleceğiz. Zihin beden bağlantısına dair anlayışımızı derinleştirirken bizleri canlandıran, bize meydan okuyan bir pratiktir bu.

Eğitim, farkındalık sanatını ve her durumda hissetme, algılama ve düşünme kapasitemizi vurgulamaktadır: benlik ve başkası arasındaki ilişkiyi yeniden öğrenmek ve entegre etmektir. Dışavurumsallığa giden içsel bağlantı halinin zekasına destek olur.

Bu çalışma, hakiki benliğimizin ve içimizdeki orijinal bilgelik tohumlarının ortaya çıkmasına yardımcı olur. Buna alan açarken, yaşama ve karşımıza çıkan durumlara nasıl yanıt vereceğimizi seçme konusunda kapasitemiz artar. Her türlü kişisel basitliğin ötesine geçerek içimizde sevgi dolu nezaketin genişlemesine izin veririz. Bu… matta ve matın dışında yoga bilgeliğine dönük farkındalığımızı derinleştiren bir pratiktir.


Eğitimde kullanılacak malzemeler:

Bu eğitimde, zihin beden sanatına ve etkileşimine dönük anlayışımızı derinleştirecek olan aletler ve teknikler kullanacağız.

Katılımcılar aşağıdaki konularda, bireysel olduğu kadar grup içinde ve partnerli çalışma imkanları da bulacaktır:

*Mindfulness
Keşfedilen bütün aletlerin ve tekniklerin temeli olan kılavuzlu meditasyon, grup/bireysel düşünme ve odaklı mindfulness.

*Hareket
Fiziksel ifade, ağırlık alışverişi, dokunma, görselleştirme, hareket-öncesi dürtü, sözsüz iletişim, hakiki hareket.

*Ses ve Seda
Tonlama, sesli doğaçlama, beden rezonansı, sesle şifa, ritim, nabız.

*Nefes
Görselleştirme, odaklı meditasyon, enerji.

*Kişisel Gelişim
Duygusal şablonların, düşünsel alışkanlıkların ve önyargıların yeniden çerçevelendirilmesi ve eğitimi.

** Bu atölye, pratiklerinde ve eğitimlerinde ilerleyen yoga hocalarına dönük mükemmel bir tamamlayıcı ve destekleyicidir.

Katılımcılar, Jacqueline’in yeni kitabı Görünmeze Dokunmak: Yaşamaya Dönük Kılavuz’a erişim sağlayacaktır.

Kitap, atölyede kullanılacak olan aletleri daha ayrıntılı olarak açıklamakta ve zihin beden etkileşimini daha incelikli bir biçimde ele almaktadır. Son bölümde bu alanda gerçekleştirilen keşfi destekleyecek alıştırmalar yer almaktadır.

Kim katılabilir?
Öğretmenler, öğrenciler ve başlangıç düzeyindeki katılımcılar dahil her düzeyde katılımcıya açıktır.

Tarih & Saat: 6 Mart Cuma 2020 / 12:00-15:00

Ücretsizdir. Rezervasyon gereklidir.


Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Integrative Somatics for Yoga: Sound Body Wisdom with Jacqueline

The practice of Somatics emphasizes attention towards our internal physical perceptions, sensing, and experience. It is a study of the self from the perspective of our lived experience of body, mind, and spirit.

Sound Body Wisdom follows this path while expanding to acknowledge and embrace the significance of emotions, thoughts, and energies to also guide our insights into our lived experience. In this practice we bring the unconscious forward into a more conscious knowing, creating more options for how we move, feel, think and live day to day. This practice is a bridge builder to access more of our human potential.

Sound Body Wisdom training is a diverse somatic approach into the fundamentals of movement, breath, awareness, and sound. Engaging energetic play, subtle listening, and reflection from a place of inner sensation and deep curiosity, we are guided toward our inherent wisdom beyond just function, habit, and conditioning. This is a practice that invigorates and challenges while deepening our understanding of our mind body connection.

The training will emphasize the art of awareness and the capacity to sense, feel, and think in each situation: re-learning and integrating our relationship to self and other. It supports the intelligence of inner connectivity leading to outer expressivity.

This work is in service to the emergence of our authentic self and the original seeds of wisdom within us all. As we create space for this, we are more able to choose how we respond to life and to situations as they present themselves. We can step out of any personal smallness and into our expansiveness of loving kindness. This is the practice...to deepen our awareness into the wisdom of yoga on and off the mat.Elements of this training:
In this training we will engage tools and techniques to deepen our understanding of mind body science and interplay.
Participants will be led through group, partnered and individual exercises in:

*Mindfulness
Guided meditation, group/individual reflection, focused mindfulness as continuous foundation for all tools and techniques explored.

*Movement
Physical expression, weight exchange, touch, visualization, pre-movement impulse, non-verbal communication, authentic movement.

*Voice and Sound
Toning, vocal jam, body resonance, sound healing, rhythm, pulse.

*Breath
Visualization, focused meditation, energy.

*Personal Growth
Reframing and training of emotional patterns, thought habits, conditioning, and biases.

**This workshop is a perfect supplement and support for Yoga Teachers as they continue to grow their own practice and teaching.**

Participants will have access to Jacqueline's new book Touching the Invisible: A Field Guide for Living.
The book is an in depth look into tools we will use in the workshop as well as finer explanation of interplay of mind and body. The final chapter is all exercises to support exploration into all of this.

Who can attend?
All levels welcome. Teachers and students and beginners

Date& Time: 6th March Friday 2020 / 12:00-15:00
Free event. Please make a reservation.

You can either call us on 0216 550 03 00 and fill in the below form to contact us.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga