Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Çoğumuz için günlük hayatımız, bir koşturma, duramama halinden ibaret. Aldığımız eğitim, yetiştiğimiz çevre, edindiğimiz meslekler gibi koşulların etkisiyle yaşadığımız her şeyin zihnimizdeki izdüşümü içinde ve çoğu zaman da hayatın kendisinin bundan ibaret olduğunu sanarak yaşıyoruz. Durabilmek için. Boşluklarla kalabilmek için. Kendi bedeninizden öğrenmek için. Kendi yoganızı bulmak için. Olanı kendi haliyle görmeye doğru yola çıkmak için. Gelin bize katılın.

Bu uzmanlaşma programı ile Yoganın doğasına doğru bir yolculuğa çıkacağız. Öncelikle kendimize, kendi doğamıza yakından bakmak için bir alan açacağız. “Ben kimim?”, "Yoga nedir?" sorusuna cevap ararken, klasik Yoga metinlerine bu gözle bakacağız.

Yoga pozlarını, öncelikle kendi bedenlerimizi, bedenlerimizin potansiyellerini ve bedenlerdeki eşsiz farklılıkları gözlemlemek ve zihni an'a getirmek için birer araç olarak kullanacağız. Program boyunca üzerinde duracağımız her yoga pozunu farklı poz grupları içinde inceleyecek ve yoga anatomiyi, pozun kendi bedenimizdeki etkisini araştırarak tartışacağız. Yogaya, Ayurveda, Hareket Terapisi, Vipassana, Zen, Somatik Deneyimleme gibi farklı alanlardan da yararlanarak bütüncül bir yaklaşımla bakıyor olacağız.

Bizimle uzmanlaşma programının buluşmaları dışında düzenli olarak yapacağınız birebir görüşmelerle, tüm program süresince ve sonrasında da sizi takip ediyor ve destekliyor olacağız.

Bu program ezber bilgi arayanlar için değil. Bu program bilgiyi kendi bedeninde, kendi doğası içinde bulmak isteyenler için. Bu programa yoga hocası olmak veya kendi yoga pratiğinde derinleşmek isteyen herkes katılabilir. Gelin bize katılın!

Bu programda; güvenli bir temel yoga seansı vermek; kendi yoga ve meditasyon uygulamanızı oluşturmak; temel nefes çalışmaları; temel yoga anatomisini ve beden/anatomi farklılıklarını görerek özgün bir hiza yaklaşımı edinmek; asana matematiğini ve poz sıralamaları; nefes ve hareket eşzamanlılığının sinir sistemi üzerindeki etkileri; temel pozlarda ellerle yönlendirmenin incelikleri; yoga ve meditasyon felsefesi; yoga seansı verirken ses, dil kullanımı; temel ayurveda öğretisi, çakralar sistemi, hareket terapisi hakkında bilgi sahibi olacak, bu bilgileri kendi birikim, deneyim ve ilgi alanlarınızla harmanlayarak özgün bir yoga dili oluşturmayı öğreneceksiniz.

Programdan mezun olduğunuzda 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olacaksınız.


BULUŞMA TAKVİMİ:

Cumartesi ve Pazar günleri, saat 10:00-18:00 arası.
2020 Programı tarihleri açıklanacaktır!...


İNZİVA:
Açıklanacaktır.

TANITIM BULUŞMALARI(Uygulama sonrası tanışma ve soru-cevap) :

Arzu & Yelina ile tanışmak ve bilgi almak için, aşağıdaki tanıtım buluşmalarına katılmanızı öneririz. Aşağıdaki tanıtım buluşmaları bu program ile ilgilenenlere ücretsizdir. Katılım için öncesi stüdyoyu arayıp rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Tanıtım buluşmalarına gelmeme durumunda programa katılmak için uzmanlarla birebir görüşme yapmanız gerekmektedir.


Program Ücreti: Açıklanacaktır.

Erken Ödeme: ...

En Erken Ödeme: ...


PROGRAM KOŞULLARI:

1. Program, en az 6 aylık yoga deneyimi olan, hatha yoga ve meditasyon uygulamasını öğrenmek ve öğretmek isteyen herkese açıktır.

2. Program, min 10 kişi ile açılacaktır, katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır.

3. Avantajlı Kayıt Ücreti, yukarda belirtilen tarihe kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir.

4. Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında ... ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır.

5. Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple programı yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler.

6. İnzivanın yol ve konaklama masrafları, program ücretine dahil değildir.

7. Program, ... İstanbul’da hafta sonu buluşmaları ile başlayacak; .... doğa içinde yapılacak olan inziva ile tamamlanacaktır. İnzivanın bir kısmı tüm gün sessizlik içinde geçecektir.

8. Uzmanlaşma programında 200 saatin yaklaşık 150 saati, Arzu ve Yelina ile birebir olarak hafta sonu buluşmalarında ve inzivada yapılacak olan pratik ve teorik çalışmalar ile tamamlanır. Geri kalan zamanda, katılımcının öğrendiklerini pekiştirmesi için, stüdyo derslerine katılması, çeşitli bireysel ve grup çalışmalar, okumalar ve ödevler yapması istenecek ve bunlar değerlendirilecektir.

9. Program sürecinde, katılımcının 40 hatha yoga seansına ve 8 meditasyon oturumuna katılımı beklenir*. Ayrıca 8 seans gözlemi ve 10 seans asistanlık yapılmalıdır**.

10. Program sürecinde, katılımcı öğrendiklerini uygulamaya ve yakın çevresine aktarmaya başlayacaktır. Bunun için bireysel uygulama yapması, kendi çevresine ders vermesi ve program kapsamında bir demo ders vermesi beklenir.

11. Sadece yukarıdaki yazılı şartları yerine getiren ve program uzmanların onayıyla programı tamamlayanlar 200 saatlik Uluslararası Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar. Uzmanlık sertifikası istemeyen katılımcıların ödev ve seans katılımlarını tamamlama zorunluluğu yoktur. Bu durumdaki kişilere katılımcı sertifikası sağlanabilecektir.

12. Şehir dışından katılanlar, seans katılımları ve gözlemler için nasıl bir yol izleneceğine dair Arzu ve Yelina ile görüşmelidir.

13. Programa katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, lütfen önce doktorunuza danışın ve durumunuz hakkında Arzu ve Yelina ile görüşünüz.


Uzmanlaşma programını tamamlamak için buluşmalara ve inzivaya katılım zorunludur; program süresince öğrencinin seanslara katılım, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir. Program boyunca en az 40 saat seansa katılım gerekmektedir. Nefess Yoga’dan en az 6 ay üyelik almış ve programı tamamlamış olan öğrenciler Nefess Yoga’da staj seansı verme imkanı elde ederler. Program boyunca öğrenciler 6 ve 12 aylık üyeliklerde %20 indirimden, mezun olanlar ise ömür boyu 3-6-12 aylık üyeliklerde %10 indirimden yararlanabilir.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanlarımız ile iletişime geçmek için arzuyelinayoga@gmail.com adresinden sorularınızı iletebilir, tanıtım derslerine katılabilir, ya da randevu alarak yüzyüze görüşebilirsiniz.

* Nefess Yoga uzmanlaşma programındaki katılımcılara özel indirimli paketler ve üyelikler sunmaktadır. Nefess Yoga’ya minimum 6 aylık üyelik yaptıranlar, staj yapma imkanına sahip olurlar. Bir stüdyoda staj seansı vermek, uzmanlığa geçişte çok faydalı bir adımdır. Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

**Nefess Yoga, uzmanlaşma programı kapsamındaki meditasyon oturumları, gözlem seansları ve asistanlıklar için ücret talep etmemektedir.BURS:

Açıklanacaktır.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga