Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Arzu Rezzan Sunam ile Kendi Yoganda Derinleşme Programı
5 Kasım 2021 - 10 Mayıs 2022
150 Saat

Bu program Yogayı kendi ile yakınlaşma fırsatı olarak gören, yogayı ve meditasyonu hayatına dahil etmek isteyenler için tasarlanmıştır.

Kimimiz sürekli aynı sorunları yaşadığımız için, kimimiz hayatın içinde, tekrar eden duyguların içinde, kimimiz farklı sebeplerle arayışa giriyoruz. Bu arayışın için pek çoğumuz yoga ile meditasyon ile buluştuk, buluşmaya devam ediyoruz.

Kökeni yuj-birleştirmek anlamına gelen Yoga bedenle, nefesle, zihinle, doğa ile, çevrendekilerle bir olmaya doğru bize bin yıllardır yol gösteriyor. Önce kendimizle sonra etrafımızla yepyeni bağlar kuruyoruz, böylece herşey aynı kalsa da sürekli tekrar eden durumlar/durumlara tepkilerimiz değişmeye dönüşmeye başlıyor.

Bu programda yoga, meditasyon ve nefes pratikleri ve kadim öğretiler ile öncelikle kendi özümüzle daha yakın bir bağ kurmayı, otomatik ve tepkisel hallerden, olanı olduğu gibi görebilen ve nihayetinde hayatın içinde anlarda varolabilene doğru yola çıkmaya niyet ediyoruz.

Programda Psikolog, Kişisel Gelişim uzmanı Burcu Babaç Kendinle Buluşma, Duygularla buluşma ve Dünya ile Buluşma başlıklarında bize rehberlik ediyor olacak. Aynı zamanda Sinir Sistemi bölümünde Yelina Tayfur, Köklerden başlayarak beden algısı ve Krishnamacharya yoga geleneğinde nefes ve hareketin uyumu bölümlerinde Banu Çadırcı konuk hocalarımız olacaklar.

Programdaki pratikler her bedene uygun temel hatha yoga pozları ile hassasiyetleri olan kişilere uygun viniyoga pratiklerini içerir. Bu programda kendi bedenimizle, nefesimizle ve zihnimizle öncelikle bağlantı kurmaya; aynı zamanda hayatın içinde daha çok gözetmeye ve  o anki ihtiyaca uygun günlük pratikler geliştirmeye yönelik anlayış, bilgi ve beceri geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Programda neler var?

Program İzmir Urla’da doğanın içerisinde bir inziva mekanında pratikler, meditasyon ve sessizlik içeren bir inziva ile başlayıp yine aynı mekanda inziva ile sonlanacak. Daha ziyade kendimizle buluşma niyetinde olan ilk inzivanın ardından her biri doğada ve bedenimizde bulunan beş element başlığında 5 ay boyunca 5 online haftasonu buluşmasının ardından bu kez tamamlamak ve hayatımıza taşımak niyetiyle biraraya geleceğimiz inziva ile tamamlanacak.

Program boyunca her hafta Perşembe günleri online yoga pratiği ve Pazar akşamları online meditasyon buluşmaları da program dahilinde olacak. Programa katılanlar ile program başında ve sonunda yapılacak birebir görüşmeler olacak. Bu görüşmelerin varlık sebebi yoga ve meditasyonu hayatımıza katarken zorlandığımız anlarda bir destek mekanizması oluşturmak. (Dileyenler ile birebir görüşmeler program süresince devam edebilir.)

5 günlük iki inziva
10 tek günlük haftasonu buluşma (Beşer saat)
Her hafta Perşembe Yoga
Her hafta Pazar meditasyon
Program başında ve sonunda birer görüşme
Dileyenler birebir görüşmelere düzenli olarak devam edebilirler. Bunun için program uzmanı ile görüşmeniz gerekmektedir.

Kimler Katılabilir?
Bu program Yoga’yı kendi ile yakınlaşma fırsatı olarak gören, yogayı ve meditasyonu hayatına dahil etmek isteyenler için tasarlanmıştır. Programdaki pratikler her bedene uygun temel hatha yoga pozları ile hassasiyetleri olan kişilere uygun viniyoga pratiklerini içerir.

Buluşma Takvimi
5-9 Kasım inziva
Yoga tarihi ve felsefesi giriş
Sessizlik, Yoga ve Meditasyon Pratikleri
Düzenli pratiğe giriş
Psikolog Burcu Babaç ile Kendinle Buluşma (içe dönüş)

11-12 Aralık
Toprak-Derindeki güç
Ayaktaki pozlar
Asana (Stiram Sukham Asanam)
Bedeni tanıma-Anatomiye giriş
Eklemler-Eklem hareketleri
Yama Niyamalar (Ahimsa-şiddetsizlik)
Burcu Babaç ile Duygular 1
Banu Çadırcı ile Köklerle beden algısı  

15-16 Ocak
Hava-Nefes
Nefesin anatomisi
Kaslar
Nefes üzerine meditasyon
Yoga Sutralar 1. Bölüm
Yama Niyamalar (Satya-dürüstlük&Sauça-temizlik)
Şiddetsiz İletişim
Burcu Babaç ile bizi engelleyen düşünce kalıpları

12-13 Şubat
Su-Akış
Selamlar
Bitiriş
Yin&Yang
Yerdeki pozlar
Beden duyumları üzerine meditasyon
Yama&Niyamalar (Asteya-çalmamak, Aparigraha-bonkörlük)
Burcu Babaç ile Alma Verme Dengesini kurabilmek
Banu Çadırcı ile Krishnamacharya ve Desikachar geleneğinde nefes ve hareketin uyumu

12-13 Mart
Ateş – Dönüştürücü Güç
Bandalar
Isıtıcı ve soğutucu nefesler
Dengeler ve ters duruşlar için alternatif öneriler
Ayurveda
Beslenme
Yama Niyamalar (Brahmacharya, Tapas - özdisiplin, tutku)
Burcu Babaç ile Duygular 2

22-23 Nisan
Eter-Boşluk
Kendi yoga pratiğini bulmak ve sürdürmek
Anatomik farklar
Yelina Tayfur ile Sinir sistemi
Sinir sistemi ve meditasyon-yeniden başlamak
Şavasana
Yama Niyamalar (Santoşa-hoşnutluk, Svadyaya-özaraştırma, İşvarapranidana-teslimiyet)
Burcu Babaç ile Duygular 3

*Her biri bir element başlığında gerçekleşecek online buluşmalarda yer alacak konulardan bazıları yukarıda belirtilmiştir. Grubun genel durumuna, o anki ihtiyaca göre sıralamalar, öncelikle değişebilir.

6-10 Mayıs inziva
Sessizlik, Yoga ve Meditasyon Pratikleri
Bhagavad Gita
Çakralar
Ses ve sessizlik
Billur Kurt ile Ses Banyosu
Burcu Babaç ile Dünya ile (Aynadaki aksimizle) Buluşma

Ücret:
5500 TL  
Erken ödeme 5000 TL (Erken ödeme son başvuru tarihi 24 Eylül 2021)  
Ücrete iki inziva ve toplam 10 günlük online buluşmalar, hafta içi meditasyon ve yoga dersleri ve program boyunca gerçekleşen 2 adet birebir görüşme dahildir. İnziva yol ve konaklama ücretleri dahil değildir.
Program 20 kişi ile sınırlıdır. Kontenjan sınırlı olduğu için başvurular öncelik sırasına göre değerlendirilecektir.
Kasım başı inziva ile başlar, Mayıs başı inziva ile biter.

Program koşulları ve kayıt:
Arzu ile tanışmak, bire bir görüşüp sorularınızı sormak için aşağıdaki tarihlerdeki tanıtım buluşmalarından birine katılabilir ya da olaniseyreyle@gmail.com email adresinden kendisine ulaşabilirsiniz.
Programa kayıt ve detaylı bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com adresi ile iletişime geçebilirsiniz.  
Programa kayıt yapılmadan önce program uzmanı Arzu ile ön görüşme yapılacaktır. Bu bir eleme ya da değerlendirme değil daha çok tanışma, ortak niyette buluşma amaçlı bir görüşme olacaktır. Programda birlikte belirlenen niyetle programın buluşma ve inzivaları ile program süresince devam eden derslere katılım gösterenlere katılım belgesi verilecektir.

Tanıtım buluşma tarihleri:
8 Eylül 2021 Çarşamba 20:00 Instagram Canlı Yayını @nefess_yoga
28 Eylül 2021 Salı 20:00-21:30 (pratik ve soru-cevap)
24 Ekim 2021 Pazar 17:00-18:30 (pratik ve soru-cevap)

Arzu Hakkında
Doğduğumdan beri hayatı anlamlı kılma arayışında önce lisans ve lisansüstü eğitimim boyunca çevre ve ekosistemle ilgili projelerde çalıştım. Daha sonra 6,5 sene Türkiye'de yeni yeni büyümekte olan Sivil Toplum Örgütlerinde çalıştım.

Sistemi değiştirmenin yolunun kendini dönüştürmekle olabileceğini kavrayarak 2004 yılında yogaya başladım, yoga ile birlikte pek çok farklı disiplin, sistem ile arayışımı sürdürmekteyim. 2011 yılından beri Yoga eğitimenliği yapıyorum. 2016 yılından bu yana Yelina Tayfur ile birlikteYoga Eğitmenlik Eğitimleri vermekteyim. 2014 yılından beri dahil olduğum özü olanı olduğu gibi görmeye dayanan Vipassana meditasyonları ile verdiğim yoga dersleri de gitgide bedeni şekilden şekile sokmaktan ziyade tüm o şekillerin içinde olabildiğince hissetmeye dayalı hale geldi.

Yoga dersi vermeye başladığım ilk günden bu yana düzenli bir yoga pratiğini sürdürmek ve yogayı günlük hayatın içinde uygulayabilmek konularına çekiliyor ve kafa yoruyorum. Bu program bu niyetimin can bulduğu en kapsamlı proje olarak beni çok heyecanlandırıyor.

Banu Çadırcı kimdir?
2006 yılından beri tüm zamanlı yoga uzmanlığı yapıyor.  
2010 yılından beri Krishnamacharya ve Desikachar yoga geleneğinden gelen dünyaca tanınmış yoga terapist Gary Kraftsow ile çalışıyor.  
Banu halen Yoga Terapi alanında pratik yaptıran ve uzmanlaşma programı düzenleyen pek çok uzmana ilham kaynağı oldu.
Gary Kraftsow ile 500 saatlik Viniyoga™ Yoga Terapist Programını 2015 yılında, 500 saatlik Viniyoga™ Uzmanlaşma Programını 2013 yılında tamamladı. Yine Krishnamacharya ve Desikachar ekolünden gelen Leslie Kaminoff ile 72 saatlik Yoga Anatomisi Programını (http://yogaanatomy.net/course/) 2012 yılında tamamladı.  

Burcu Babaç kimdir?
Burcu Babaç, 1989 yılında İzmir Fen Lisesi, 1995 yılında  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği'nden mezun olmuş, Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır.
2003 yılından beri kendi kişisel gelişimiyle başlayan yolculuğun devamı olarak, uzun yıllara dayanan bilgi birikimiyle insan psikolojisi ve ruhsallığını, pratik hayat tecrübesine dair birikimleriyle harmanladığı teknikler ile danışmanlıklar vermekte, eğitimler yapmaktadır. Şema terapi, Gestalt yaklaşımı, regresyon terapisi, pranik enerji, akaşik kayıt okuma,  psişik okuma en sık kullandığı teknikler arasında yer almaktadır.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home