Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Bu program, Yin Yoga üzerine yoğunlaşan bir uzmanlaşma programıdır. Yin Yoga stilinin temellerini daha kısa bir sürede aktarmak için oluşturulmuştur. Program; yoga uzmanlarına, yoga uzmanlık programı öğrencilerine ve yoga uygulamasını daha bilinçli şekilde yapmak isteyen deneyimli yoga uygulayıcılarına açıktır.Anlamayı, kavramayı öne çıkaran ve deneyimleme sonucu öğrenmeyi destekleyen bir yaklaşım benimsenir. Yoga anatomisi programda önemli bir yer tutar. Bu işlevsel anatomi bilgileri, bedenimizi bambaşka bir gözle algılamamızı ve neden bazı pozlarda zorlandığımızı kavramamızı sağlar. Bedenlerimiz üzerinden deneyimleyeceğimiz çalışmalar ve göreceğimiz örnekler ile teorik bilgiler pratikte yerlerini bulur. Bu şekilde yoga uygulamamızı ezber hareketlerden özgürleştirip, neyi, ne için yaptığımızı sorgulamaya ve anlamaya başlayabiliriz.

Program sonunda her bir bireyin eşsiz anatomik yapısına ve zihin-beden durumuna saygı duyarak güvenli dersler sunmayı ya da kendi uygulamanızı güvenle yapmayı, aynı zamanda da farklı bedenlerin ihtiyaçlarına uygun modifikasyonları sunmayı öğrenmiş olursunuz.Program 3 hafta sonu şekilinde 6 günden oluşur. Buluşmalar toplamda 42 saat teori ve pratik içerir. Kalan 8 saat ise buluşma zamanı dışındaki ödevler, bireysel çalışmalar ile tamamlanır. Her buluşma günü, meditasyon, asana uygulaması, teori ve diğer destekleyici çalışmalar yapılır.Yin Yoga nedir?Yin Yoga her seviyeye uygun, dingin bir yoga uygulamasıdır. Özellikle bedendeki derin dokuları hedef alır. Pozlar diğer stillere göre daha uzun süre tutulur. Beden esnekliğinin gelişmesine katkıda bulunur. Düzenli uygulama ile bedeni ve zihni meditasyona hazırlar. Ayrıca, bedendeki meridyen kanallarına etki ederek, organ işlevlerini desteklediği düşünülmektedir. Yaşamımızdaki fiziksel, duygusal, düşünsel Yang aşırılıkların denge bulmasına ve kişinin kendini dinleyebilmesine önemli oranda yardımcı olur.
Kimler katılabilir?

- Herhangi bir 200 saatlik uzmanlık programını tamamlamış olup Yin Yoga stilini tanımak ve bu alanda derinleşmek isteyenler,

- Kendi yoga uygulamasına ve seanslarına yin yogayı katmak isteyenler.

- Anatomi konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler,

- Kendisine ve öğrencilerine güvenli bir uygulama sunmak isteyenler,

- Ayrıca bu program, uzman olma gayesi olmayan, kendi yoga uygulamasında Yin Yoga ile derinleşmek isteyen, deneyimli yoga uygulayıcılarına da açıktır. Bu katılımcıların Asu Somer ile ön görüşme yapmaları gerekmektedir.

- Katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, lütfen öncelikle doktorunuza danışın ve durumunuzu mutlaka Asu Somer ile paylaşın.Asu Somer ile iletişime geçmek ve kurs hakkındaki sorularınızı iletmek için www.asusomer.com adresinden mesaj yazabilirsiniz.İçerik:

- Yin yoga uygulamasının temel prensipleri, felsefesi ve tarihi.

- Yoga asanaları anlamamızı sağlayacak temel anatomik kavramlar: dokular, iskelet ve kas sistemleri, hareket anatomisi, germe ve kompresyon kavramları, anatomik farklılıklar ve yoga uygulamasına etkileri.
- Yin yoga pozlarının incelenmesi. Pozların etkileri.

- Eklem açıcı seriler.

- Anatomik farklılıklar ve sık karşılaşılan basit rahatsızlıklar için uygulama yöntemleri ve asana varyasyonları.
- Meditasyon ve uygulamanın ilişkisi.
- Çi ve Meridyen teorilerine giriş.
- Kendi uygulamanızı oluşturmak.
- Yin Yoga sekansı oluşturmak.​--- Programa katılanlara Nefess Yoga stüdyosunda ücretsiz olarak 2 yin yoga dersinde gözlem yapma fırsatı sağlanacaktır. ---Bu programı tamamlamak için buluşma günlerine tam katılımınız ve verilecek ödevleri yapmanız beklenir. Programı gerekleri ile tamamlayanlar 50 saatlik katılım sertifikasına hak kazanırlar.

Bu programın sertifikası uluslararası Yoga Alliance kurumu tarafından akredite edilmektedir. Asu Somer, Yoga Alliance E-RYT (Deneyimli Lisanslı Yoga Eğitmeni) ve YACEP (YogaAlliance Devam Eden Eğitim Sağlayıcı) statüsündedir.
Yoga Alliance hesabı olanlar bu programı kendi kayıtlarında 50 saat CE (Continuing Education) olarak kullanabilirler.Tarihler:

1. Buluşma 5 - 6 Mayıs / 09:30 - 18:00

2. Buluşma 12 - 13 Mayıs / 09:30 - 18:00

3. Buluşma 9 - 10 Haziran / 09:30 - 18:00Ücret:

Erken ödeme: 1.550 TL + KDV (6 Nisan' a kadar)

6 Nisan sonrası: 1.750 TL + KDVNefess Yoga Mezunlarına:

Erken ödeme 1.450 TL + KDV (6 Nisan' a kadar)

6 Nisan Sonrası: 1.650 TL + KDVNefess Yoga’nın sunduğu ayrıcalıklar ve eğitim ödeme planı konularında bilgi almak için nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresine yazarak Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga