Asu Somer İle 60 Saat Yin Yoga Uzmanlık Programı

4 Kasım - 17 Aralık 2023

Bu program Yin Yoga pratiği ve metodolojisinin temellerini yoğun bir şekilde aktarmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle özellikle yoga uzmanlarına yöneliktir (temel yoga uzmanlığı olmayanlar için katılım şartlarını daha aşağıda bulabilirsiniz). Ancak bu programa hali hazırda yoga yapan, Yin Yogaya ilgi duyan ve kendi başına Yin Yoga uygulama becerisine sahip olmak isteyen herkese açıktır.

Bu süreç uygulamanın temellerini aktarırken aynı zamanda Yin Yoganın fiziksel-zihinsel-duygusal onarıcı faydalarını da deneyimlemenizi sağlar.

Yin Yoga, beden ve zihin üzerinde dönüştürücü etkileri olan, nazik ama derin etkileri olan bir uygulamadır. Düzenli pratik ile; hem enerji sisteminin düzenlenmesi hem de sinir sisteminin rahatlaması teşvik edilir ve kişinin içe yönelişi doğal olarak derinleşir. Yin Yoga tek başına uygulanabilir, ancak önemli bir başka özelliği daha dinamik yani Yang olan çalışmaları dengeleyici ve tamamlayıcı niteliğidir.

Kişiye özgü anatomik yapısal farkları kavrayarak etkili ve güvenli bir uygulama oluşturmak her stilden yoga uzmanı için önemlidir. Bununla birlikte Yin Yoga öncelikle bir farkındalık ve öz-şefkat uygulamasıdır. Kendi biricikliğini onurlandırmak, yaşamı takdir ve sevgi kapasitesini de birlikte büyütür. Bu nedenle hem teorik hem uygulamalı anatomi de programda çok önemli bir yer tutmaktadır.

Bu program ile Yin Yoga stilini öğrenmenin ötesinde, yaşamınızda birçok alanda faydasını göreceğiniz bir anlayışın içinizde çiçekleneceğine ve bu uygulamanın diğer çalışmalarınızı çok destekleyeceğine eminim.

Program İçeriği
Yin Yoganın Felsefesi ve Uygulamanın Prensipleri
Anatomi Anlayışı; Bireysel Farklılıkları Anlamak
Yin Yoga Pozlarına Detaylı Bakış; Hedef Bölgeler ve Etkileri
Güvenli Uygulama Prensipleri
Sık Karşılaşılan Rahatsızlıklarla Çalışmak
Uygulamanın Enerjik Etkileri ve Meridyen Teorisine Giriş
Yin Yoga Dersi Hazırlamak ve Sunmak

Programa Dahil Olanlar
- Dijital kitapçık
- Ders kayıtlarına ulaşım
- İndirimli Nefess Yoga üyeliği
- Gözlem, asistanlık ve staj hakkı
- 60 saatlik dijital Yoga Alliance YACEP sertifikası veya Nefess Yoga katılım belgesi.

Kimler Katılabilir ?
Bu program, Yin Yoga uygulamasının temellerini öğrenip, bilinçli ve güvenli bir şekilde öğretmek isteyen, ayrıca genel anlamda pratiğini ve bilgisini derinleştirmek isteyen tüm yoga uzmanlarına açıktır.
Temel yoga eğitimi olmayan katılımcılar, Yin Yoga uygulamasının etkilerini deneyimlemek, kendisi için öğrenmek ve pratik etmek üzere programa katılabilirler. Bu katılımcıların en azından 1 yıl yoga ya da bedenle ilgili başka bir pratik yapıyor olması ve Asu Somer ile ön görüşme yapmaları gerekmektedir.

Yin Yogaya ilgi duyuyorsanız ve kendi Yin Yoga pratiğinizi oluşturmak istiyorsanız,
Yin Yoga dersi vermek isteyen yeni veya deneyimli bir yoga uzmanıysanız,
Kendiniz ve öğrencileriniz için güvenli bir uygulama oluşturmak istiyorsanız,
Bireysel anatomik yapının yoga uygulamasını nasıl etkilediğini anlamak istiyorsanız,
Derslerinizde daha kapsayıcı yönlendirmeler araştırıyorsanız,
Bilgilerinizi tazelemek ve farklı bir yaklaşımla derinleşmek istiyorsanız,
Yaşantınız fazlasıyla aktif veya stresliyse ve bedeninizle şefkatli bir şekilde bağ kurmaya ihtiyaç duyuyorsanız,
Diğer çalışmalarınızı (dans, tiyatro, spor…) desteklemek için Yin Yoga pratiğini öğrenmek istiyorsanız,
Emosyonel denge ve stres yönetimi için bir uygulama arıyorsanız,
Meditasyonda derinleşmek istiyorsanız,
Bu program size fayda sağlayacaktır.

* Katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık durumunuz var ise veya hamileyseniz, lütfen öncelikle doktorunuza danışın ve durumunuzu programa kayıt olmadan önce Asu Somer ile paylaşın (yogasusomer@gmail.com)

Sertifika Koşulları
Nefess Yoga, Yoga Alliance üyesidir. Katılımcıların programı başarıyla tamamlaması durumunda;
- 200 saat Temel Yoga Eğitimi tamamlamış katılımcılar, Yoga Alliance onaylı 60 saat Yin Yoga Uzmanlık Programı Sertifikası alacaktır.

- 200 saat Temel Yoga Eğitimi olmayan katılımcılar, 
60 saat Yin Yoga Uzmanlık Programı Katılım Belgesi alacaktır.

Program sonunda 60 saat Yin Yoga Uzmanlık Programı Yoga Alliance YACEP sertifikasına hak kazanmak için:
- Sertifika isteyen katılımcı Yoga Alliance onaylı bir temel eğitim tamamlamış olmalıdır.
- Katılımcının tüm online buluşma günlerinde bulunması beklenir. 12 saati aşan devamsızlık durumunda sertifika verilmeyecektir.
- Kaçırılan her ders bir sonraki buluşmadan önce kayıttan izlenmiş ve pratikler uygulanmış olmalıdır.
- Verilen ödevler zamanında tamamlanmalıdır. (Sertifika beklentisi olmayanlar için zorunlu değildir.)
- Katılımcı süreç içinde (Kasım-Aralık-Ocak) Asu Somer’in 6 Yin Yoga dersine katılmalı ve program buluşmaları bittikten sonra en az 2 ders gözlem yapmalıdır. (Nefess Yoga’da ücretsizdir. Sertifika beklentisi olmayanlar için zorunlu değildir.)

Buluşma Takvimi
04 Kasım Cumartesi 10:00 - 17:30
05 Kasım Pazar 10:00 - 17:30
12 Kasım Pazar 10:00 - 17:30
18 Kasım Cumartesi 10:00 - 17:30
19 Kasım Pazar 10:00 - 17:30
02 Aralık Cumartesi 10:00 - 17:30
03 Aralık Pazar 10:00 - 17:30
10  Aralık Pazar 10:00 - 17:30
17 Aralık Pazar 10:00 - 17:30

Son Başvuru Tarihi
1 Kasım 2023

Ücret :
8.800 TL + KDV
4 Eylül'e kadar Erken Kayıt İndirimiyle


10.950 TL + KDV
4 Eylül'den sonra

9.750 TL + KDV
Nefess Yoga Temel Eğitim Mezunları

*Programa kayıt olanlar, 1 Ekim tarihine kadar katılmaktan vaz geçtikleri takdirde ödedikleri ücretin yarısını iade alırlar. 1 Ekim tarihinden sonra ücret iadesi olmayacaktır.

*Ekonomik koşullar dolayısıyla fiyatlandırma ilerleyen aylarda değişkenlik gösterebilir.    

Süreç
- Nefess Yoga çatısı altında gerçekleşen canlı online buluşmalarda, Asu Somer ile birlikte 45 saat teorik dersler işlenir ve pratik yapılır.
Program, 15 saat okuma, kişisel uygulama, araştırma, ders hazırlama, gözlem gibi katılımcının bireysel olarak veya grupla hazırladığı ödevlerle tamamlanır.
- Çalışmalar Zoom Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır.
- Eğitmenin kişiye özgü yönergeler verebilmesi için katılımcıları görmesi gerekmektedir. Özel durumlar haricinde kamera oturum boyunca açık olmalıdır. Kapalı tutmak gereken bir durum olduğunda eğitmen bilgilendirilmelidir.
- Programda kullanılan dokümanlar süreç boyunca katılımcılara dijital olarak gönderilir. Oturumların kayıtları tekrar amaçlı olarak belirli bir süre boyunca izlenmeye açık tutulacaktır.
- Yin Yoga stilinde sıkça destek malzemeler kullanılır. Bunların birçoğunu hali hazırda evinizde bulunan malzemelerden karşılayabilirsiniz. Yine de pratik olması için 2 yoga bloğu edinmenizi öneririz. Bunun dışında minder, battaniye, yoga bolster veya yerine büyükçe bir minder ya da bir kaç battaniye de kullanılabilir gibi malzemeleri uygulamalarda yanınızda bulundurmalısınız.
- Eğitim bitiminde sertifikaya hak kazanmış olan yoga uzmanları, 3 ay veya daha uzun süreli bir Nefess Yoga Online Üyelik Paketi aldıklarında, 3 adet online staj dersi verme hakkı kazanırlar.

Asu Somer Hakkında
Asu, 2005’de Hindistan’da Iyengar ekolünde başlayan yoga ve meditasyon deneyiminin ardından, uygulamasını derinleştirmek için 2010’da Hatha yoga, Meditasyon ve Yin yoga uzmanlık programlarına katıldı. Yin yoga üzerine çalışmalarına Paul Grilley’den anatomi, meditasyon, çakra programları ve Sarah Powers’dan uzmanlık programları alarak devam etti. Sunduğu programlarda çoğunlukla yin yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, meditasyon üzerine yoğunlaşmaktadır. Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşunun deneyimli yoga uzmanlığını ifade eden E-RYT 500 ve YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider) sertifikalarına sahiptir. Daha detaylı bilgi ve sorularınız için: www.asusomer.com

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga Online


Yerinizi hemen ayırtın!

Aşağıdaki ön kayıt formunu doldurun, en kısa zamanda etkinlik ile ilgili sizinle iletişime geçelim.