Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Asu Somer ile Yin Yoga Uzmanlık Programı
50 Saat Yoga Alliance YACEP Sertifikası ile
21 Ocak'ta Başlıyor!


Program Hakkında
Yin yoga, beden ve zihin üzerinde dönüştürücü etkileri olan, nazik ve derin bir uygulamadır. Uygulamada, bağ dokularında esnekliği ve dayanıklılığı teşvik eden uzun süreli ancak ılımlı bir uyarım ile çalışılır. Düzenli uygulama ile derin rahatlama hali teşvik edilir; bedenin enerji sistemi düzenlenir ve içe yöneliş doğallıkla gelişir. Yin yoga tek başına uygulanabileceği gibi daha aktif ve hareketli çalışmaları da tamamlayıcı niteliktedir.

Bu program Yin yoga pratiğinin ve metodolojisinin temellerini yoğun bir şekilde daha kısa sürede aktarmak üzere tasarlandığı için özellikle yoga uzmanlarına yöneliktir. Uzmanlık eğitimi olmayanlar için katılım bilgisi daha aşağıda mevcuttur. Bu program uygulamanın temellerini size aktarırken aynı zamanda fiziksel-zihinsel-duygusal onarıcı faydalarını da deneyimlemenizi sağlar.

Kişiye özgü anatomik yapısal farkları anlamak, güvenli ve etkili bir uygulama için gereklidir. Bu nedenle teorik ve uygulamalı anatomi, programın önemli bir parçasıdır. Ancak Yin yoga öncelikle bir öz-şefkat uygulamasıdır; kendi eşsizliğimizi onurlandırdıkça, sevgi ve yaşamın çeşitliliğini takdir kapasitemizi de büyütür.

Yin yoganın diğer çalışmalarınızı destekleyeceğinden hiç kuşkum yok. Bununla beraber asıl kazanımınızın, bir yoga stili öğrenmekten ziyade, yaşamınızda birçok alanda faydasını göreceğiniz bir anlayışın içinizde yeşermesi olacağını düşünüyorum.

İçerik:
Yin Yoganın Felsefesi ve Tarihi
Yin Yoga Uygulamasının Prensipleri
Yin Yoga Asanaları ve Etkileri
Yin Yoga Anatomisi
Meridyen Teorisine Giriş
Uygulamayı Başkalarına Aktarmak

Program Dahil Olanlar
- Dijital kitapçık
- Ders kayıtlarına 2 ay ulaşım
- Eğitim takvimi boyunca Nefess Yoga'nın Şubat&Mart online derslerine katılım hakkı.
- 50 saatlik dijital YACEP sertifikası veya dijital katılım sertifikası*.

Kimler Katılabilir?
Bu program Yin Yoga uygulamasını derinlemesine öğrenmeyi ve güvenli bir şekilde öğretmeyi amaçlayan; kendi pratiğini ve bilgisini derinleştirmek isteyen tüm yoga uzmanlarına açıktır. Mezun olan yoga uzmanları bu program sonrası öğrencilerine Yin Yoga dersi sunabilirler.
Temel eğitimi olmayan uygulayıcılar, Yin Yoga uygulamasının etkilerini deneyimlemek, kendisi için öğrenmek ve pratik etmek üzere programa katılabilirler ancak bu katılımcılar başkalarına Yin Yoga dersi sunamazlar.
Eğer Programın size uygun olup olmadığından emin değilseniz eğitmen ile görüşmek için randevu alın ve programın size uygun olup olmadığını birlikte değerlendirin.

Yin yogaya ilgi duyuyorsanız,
Kendi Yin Yoga pratiğinizi oluşturmak istiyorsanız,
Yin Yoga seansı vermek isteyen yeni veya deneyimli bir yoga uzmanıysanız,
Yin Yoga pratiğini diğer (dans, oyuncu, spor…) çalışmalarınıza katmak istiyorsanız,
Kendiniz ve öğrencileriniz için güvenli bir uygulama oluşturmak istiyorsanız,
Bireysel anatomik yapının yoga uygulamasını nasıl etkilediğini anlamak istiyorsanız,
Daha kapsayıcı yönlendirmeler yapmak istiyorsanız,
Daha önceki bilgilerinizi tazelemek ve yeni bir bakış açısı görmek istiyorsanız,
Yaşantınız çok aktif veya stresliyse ve bedeninizle daha çok bağ kurmaya ihtiyaç duyuyorsanız, emosyonel denge ve stres yönetimi için bir uygulama arıyorsanız,
Meditasyonda derinleşmek istiyorsanız
Bu program size faydalı olacaktır.

*Katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık durumunuz var ise veya hamileyseniz, lütfen öncelikle doktorunuza danışın ve durumunuzu program öncesi Asu Somer ile paylaşın.

Tanıtım Dersleri;
29 Kasım Salı 20:00- 22:00
4 Aralık Pazar 14:00-16:00
Zoom üzerinden gerçekleşecek tanıtım derslerine ücretsiz katılarak Asu Somer ile tanışmak, eğitime dair sorularınıza yanıt bulmak için davetlisiniz.
Ayrıca; Randevu alarak uzmanın bir dersine ücretsiz katılım isteyebilir ve eğitmen ile görüşmek için randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Buluşma Takvimi
Ocak 2023 - Mart 2023

21 Ocak Cumartesi   10:00 - 17:30
22 Ocak Pazar         10:00 - 17:30
28 Ocak Cumartesi   10:00 - 17:30
29 Ocak Pazar         10:00 - 17:30
18 Şubat Cumartesi 10:00 - 17:30
19 Şubat Pazar       10:00 - 17:30
11 Mart Cumartesi   10:00 - 17:30
12 Mart Pazar        10:00 - 17:30

Son Başvuru Tarihi : 16 Ocak 2023

Ücret :
• Tek seferde ödeme 5800TL + KDV
• 2 taksitli ödeme 6600TL + KDV

*Nefess Mezunları ve Üyeleri özel koşullar için bize ulaşın.

Eğitim süresince 2 Aylık (Şubat, Mart) Online Nefess Yoga üyeliği eğitime dahildir.

Nefess Yoga olarak, sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresine yazarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Süreç:
Nefess Yoga Online Stüdyo çatısı altında gerçekleşen canlı-online buluşmalarda, eğitmen ile birlikte teorik dersler işlenir ve pratik yapılır.
Program, okuma, kişisel uygulama, araştırma, ders hazırlama, gözlem gibi katılımcının kişisel çalışmaları ve hazırladığı ödevler ile tamamlanır.
Çalışmalar Zoom Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Eğitmenin kişiye özgü yönergeler verebilmesi için katılımcıları görmesi gerekmektedir. Özel nedenler haricinde kameranız açık olmalıdır. Kapalı tutmanız gerektiğinde eğitmeni bilgilendirmelisiniz.
Programda kullanılan dokümanlar (Teori, Anatomi ve Asana) süreç içinde katılımcılara dijital olarak gönderilir. Oturumlarda kayıt alınır ve tekrar amaçlı olarak süreç boyunca katılımcılar ile paylaşılır.
Yin Yoga stilinde destek malzemeler sıkça kullanılır. Bunların birçoğunu hali hazırda evinizde bulunan malzemelerden ayarlayabilirsiniz. Yine de 2 yoga bloğu edinmek oldukça işinize yarayacaktır. Bunun dışında dersler sırasında yanınızda büyük bir minder (yoga bolster veya kanepe minderi), yastık, battaniye veya havlu gibi malzemeleri de yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Program ve Sertifika Koşulları:
Tüm buluşmalara gününde katılmak. Toplamda sadece bir tam gün katılmama hakkı mevcuttur. Kaçırılan bölüm bir sonraki buluşmaya kadar kayıttan izlemiş ve uygulama var ise yapılmış olmalıdır.
Tüm ödevleri belirtilen tarihler içerisinde yapmış olmak.
Program bitiminde 2 gözlem dersine katılmak. (Ücretsizdir. Sertifika istemeyenler için bu madde zorunlu değildir.)
Yoga Alliance Sertifikalı yoga uzmanları, gereklilikleri tamamladığında, 50 saatlik sürekli eğitim kredisi (YACEP) almaya hak kazanır.
* Önceden Yoga Alliance Onaylı herhangi bir 200 Saat Temel Yoga Uzmanlaşma Programı tamamlamamış olan katılımcılara dijital katılım sertifikası gönderilir.
AYRICA, Arzu eden uzmanlar program bitiminde, 3 aylık Nefess Yoga online üyelik paketi aldıklarında (katılımcılara özel indirimlidir) 4 adet online staj dersi verme hakkına sahip olur.

Uzman: Asu Somer

Asu Somer Hakkında
Asu, 2005’de Hindistan’da Iyengar ekolünde başlayan yoga ve meditasyon deneyiminin ardından, uygulamasını derinleştirmek için 2010’da Hatha yoga, Meditasyon ve Yin yoga uzmanlık programlarına katıldı. Yin yoga üzerine çalışmalarına Paul Grilley’den anatomi, meditasyon, çakra programları ve Sarah Powers’dan uzmanlık programları alarak devam etti. Sunduğu programlarda çoğunlukla yin yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, meditasyon üzerine yoğunlaşmaktadır. Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşunun deneyimli uzmanlığı ifade eden E-RYT 500 ve YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider) sertifikalarına sahiptir. Daha detaylı bilgi ve sorularınız için: www.asusomer.com

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga Online