Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Ayşegül Denktaş ile Tao Vinyasa ve Meditatif Bakış Online Uzmanlaşma Programı (30 Saat)

Tarihleri açıklanacaktır

Tao vinyasa en basit haliyle herkesin kendi biricik potansiyelini ortaya çıkaran ve spontane harekete alan açan; özgürleştirici ve aynı zamanda güçlendirici bir yoga türüdür. Programdaki en temel üç seri birbiri ardına ya da tek başlarına derslerinizde/ pratiğinizde kullanmaya uygundur. Program içindeki meditatif ve sanatsal uygulamalar ise Tao vinyasanın “özgür” hareket alanı ile bir arada çalışarak kendi iç sesimizi duymaya ve yaratıcı doğamıza temas etmeye yönelik çalışmaları kapsar.
Program kapsamında uygulayacağımız farklı meditasyon tekniklerinden Zen meditasyonu ile şimdiki ana odaklanma tekniklerini öğreneceğiz. Şaman davul ritmi eşliğinde meditasyon çalışmasında ise algı kapılarının ötesinde bir yolculuğa çıkacağız. Bedensel ve zihinsel enerjinin ortak işleyişine dair sembolleri okuyacağız. Chi enerjisi ile çalışan Tao vinyasa serilerinin bu bütünlüğü destekleyen hareket algısına odaklanacağız.


İki haftasonu sürecek programda;

*Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha pozlarının detaylı analizi; yin ve yang kullanımları
*Serilerin ders içinde kullanımı
*Hareketin (eylemin) meditatif haline yönelik resim ve yazı çalışmaları
*Bedensel ve zihinsel enerjinin işleyişi
üzerine çalışmalar yer alacaktır.

Kimler katılabilir?

Bu program Tao vinyasanın temel serilerini derinlemesine öğrenmek ve kendi yaratıcı yönünü hareket ve meditasyon temelinde beslemek isteyen herkese açıktır. Ayrıca 200 saatlik uzmanlık programlarından herhangi birinden mezun olan ve serileri derslerinde kullanmak isteyenlere yöneliktir.

Bu Program (30 Saat) aynı zamanda 300 Saatlik İleri Seviye programın bir modülüdür. 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programı tamamlamış olanlar bu programı tamamladığında 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere saatlerini saydırabilir.

Katılım sertifikası ödevlerin teslimini tamamlayan ve iki haftasonuna eksiksiz katılım sağlayanlara verilecektir.

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.Tarihleri açıklanacaktırUzman: Ayşegül Denktaş

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.Ayşegül Hakkında


Ayşegül Denktaş 1984 yılında İstanbul’da doğdu. 2008 senesinde Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olup hemen ardından Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Derken hayatının sosyal bilimci tarafı yön değiştirdi ve kurucu ortaklarından olduğu Nefess Yoga ile birlikte başka bir perspektif kazandı. Şu an Nefess Yoga bünyesinde; Anne Bebek Yogası,Tao Vinyasa ve Zen Meditasyonu dersleri vermektedir.Ayşegül için yoga; hareket ve nefesin birlikteliğinden doğan iyileştirici etkinin, tüm bir gündelik yaşama yayıldığı ve herkesin uygulayabileceği kadar basit ve temel bir “kendini keşfetme” süreci.
Eğitimler


- Free Yoga - 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi - David Cornwell; 2011-2012
- Reiki I. Seviye - Devrim Akkaya; 2012
- Temel Yoga Eğitimi, 200 saat - Çağ Gürle; 2013
- Anne Bebek Yogası Eğitmen Eğitimi - Sima Ölçer, Nur Sakallı; 2014
- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi - Can Bora; 2015
- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi (Asistanlık) ; 2016
- Arzu ve Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi, 200 saat (Asistanlık) ; 2016
- Temel Şaman Eğitimi – Ayşe Nilgün Arıt; 2017
- Reiki I,II ve III. Seviye – Öznur Açıkalın; 2018
-Reiki Master 2019

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home