Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Burcu Karakurt Gün ile Mindfulness Temelli 4 Trimester Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı
23 Aralık 2023 - 28 Ocak 2024 / 65 Saat Online

ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ İÇİN SON TARİH 17 EKİM!

Bu eğitim, prenatal ve postnatal dahil olmak üzere gebeliğin tüm dönemlerini kapsıyor. Eğitim süresi boyunca, ilgili konu başlıklarında uzman kişiler misafirimiz olacak, interaktif soru-cevap oturumlarıyla bilgilerimizi pekiştireceğiz ve bir WhatsApp grubu aracılığıyla sürekli iletişim halinde olarak deneyimlerimizi paylaşacağız. Programımızın süresi 65 saat. 5 hafta sonu buluşması ve 3 ara buluşma ile tamamlayacağız.

Program Kapsamı;
Gebelik sürecini farkındalıkla, şefkatle ve güven içinde geçirmek,
Bedeni ve değişimlerini tanımak,
Doğumun her şeklini sevgiyle kabul etmek,
Yeni doğan bebeği ve anneyi kucaklamak…
5 haftalık uzmanlaşma eğitimimiz boyunca, doğuma giden yoldaki üç trimesteri ve doğum sonrası anne ile bebeğin uyumlanma sürecini içeren dördüncü trimesteri bütüncül bir yaklaşımla, tüm ayrıntılarıyla inceleyeceğiz.

Eğitim İçeriği;
- Anatomi
- Nefes fizyolojisi
- Mindfulness teknikleri
- Doğuma hazırlık için nefes ve asana pratikleri
- Doğum sonrası fiziksel ve psikolojik iyileşme sürecini destekleyici çalışmalar

Kimler Katılabilir?
Hamile yogası konusunda uzmanlaşmak isteyen yoga eğitmenleri,
Gebelik planlayan kadınlar ya da doğuma hazırlanan gebeler,
Kadın sağlığı konusunda bir uzmanlık yolu seçmeden önce bir temel oluşturmak isteyenler,
Eğitimlerini bedensel uygulamalar ve yoga ile derinleştirmek isteyen doulalar, emzirme danışmanları, ebeler,
Ve kendi bedenini daha yakından tanımak isteyen tüm kadınlar bu uzmanlaşma eğitimine katılabilir.

Katılım Koşulları:
- Program, Zoom üzerinden online formatta yapılacaktır. Derslere katılımda kameraların açık olması gerekmektedir.
- Katılımcıların 60 saat süren 5 hafta sonu buluşmasının minimum 48 saatine düzenli katılım göstermesi beklenir. 12 saatin üzerindeki devamsızlıklar için ileriki tarihlerde açılacak eğitimlere katılarak telafi sağlanabilir.
- Hafta sonu buluşmalarına katılım göstermeyenlerin telafi dersi niteliğinde yapılan ara buluşmalara katılım zorunluluğu bulunur.
- Eğitim süresince ve akabindeki bir ay boyunca ders kayıtlarına erişebilme imkanı bulunur.
- Katılımcıların eğitimin son hafta sonu buluşmasında ders vermeye yönelik bir sunum (demo ders, küçük akışlar) hazırlaması beklenir.
- Katılımcıların, her hafta sonu buluşması sonrasında, eğitmenler tarafından verilen ödevleri yapıp mail yoluyla göndermesi beklenir.

Buluşma Takvimi

23-24 Aralık / 10:00 - 16:00
6-7 Ocak / 10:00 - 16:00
13-14 Ocak / 10:00 - 16:00
20-21 Ocak / 10:00 - 16:00
27-28 Ocak / 10:00 - 16:00

Ara Buluşmalar;
25 Aralık haftası belirlenecek bir gün ve saatte
8 Ocak haftası belirlenecek bir gün ve saatte
22 Ocak haftası belirlenecek bir gün ve saatte

Ücretler:                                                          
Bu programda 2 aşamalı erken ödeme sistemi mevcuttur.
Birinci avantajlı erken ödeme indirimi 5 Eylül'e kadardır.
İkinci erken ödeme indirimi 17 Ekim'e kadardır.
Ayrıca Nefess Yoga mezunlarına özel ödeme seçenekleri sunulmaktadır.

- 6800 TL + KDV
Avantajlı Erken ödeme indirimi 5 Eylül 2023'e kadar geçerlidir.  
                               
- 7700 TL + KDV

Erken ödeme indirimi 17 Ekim 2023'e kadar geçerlidir

- 9200 TL + KDV

17 Ekim Sonrası

*Ekonomik koşullar dolayısıyla fiyatlandırma ilerleyen aylarda değişkenlik gösterebilir.    
                             
Daha fazla bilgi almak ve Avantajlı Ödeme Dönemini kaçırmamak için aşağıdaki formu doldurabilir ve ya da bize mail ile ulaşabilirsiniz; nefessyogaegitim@gmail.com

Burs:
Bu eğitim için 2 kişiye indirimsiz program ücreti üzerinden %50 burs verilecektir. Burs başvurusu için niyet mektubunuzu burcu@beyogaself.com adresine 5 Aralığa kadar iletebilirsiniz. 10 Aralıkta burs başvuruları sonuçlandırılacaktır.

Eğitmen Kadrosu:

Eğitmen: Burcu Karakurt Gün
Yardımcı eğitmen: Tuğba Arı
Program asistanı: Duygu Karakurt Özer
Konuk eğitmenler;
Özge Altınkaya şiddetsiz iletişim eğitmeni ve aynı zamanda Ina May'in Doğum Rehberi kitabının çevirmeni. Şiddetsiz eğitim üzerine pek çok eğitim düzenlemiş biri olarak Özge bize şiddetsiz iletişimin temel prensiplerinden bahsedecek ve bunun gebeliğin dört trimesterine nasıl uyarlanabileceğini anlatacak.

Sezen Akman hamile meditasyonu eğitmeni ve doğum öncesi bağlanma analizi sevdalısı. Meditasyon gruplarında gebelerle bebekle iletişim ve doğuma hazırlık meditasyonları paylaşan Sezen bize doğmamış bebekle ilişki kurma ritüellerinden, hamilelikte kaygılarla baş etme tekniklerinden bahsedecek ve bizimle bir doğmamış bebekle bağlanma meditasyonu paylaşacak.

Selen Çağlayık doğum destekçisi ve beden terapisti. Doğum destekçiliğinin farklı kollarını deneyimlemiş, eğitimlerde ve doğumhanelerde sayısız gebeyle yolu kesişmiş, masaj terapileriyle pek çok kadına şifa olmuş biri olarak Selen bize doğum destekçiliğinden ve doğumda rahimle işbirliği yapmanın yollarından bahsedecek.

Nihan Zayım uzman emzirme danışmanı, diyetisyen ve Emzirme Sanatı kitabının son baskısının çevirmenlerinden biri. Beyaz yaka bir çalışanken dünyaya getirdiği kızını emzirirken yaşadığı sorunlar, kariyerinde bambaşka bir yola girmesine neden oldu ve bu sayede 8 yıldır ailelere gebelik öncesi ve sonrası dönemde laktasyon, emzirme ve beslenme üzerine eğitim ve danışmanlıklar veriyor. Nihan bize doğum öncesi emzirmeye hazırlık eğitiminin doğum sonrasında tüm aile üzerindeki etkilerinden bahsedecek.

Burcu Karakurt Gün Hakkında:
www.beyogaself.com
https://www.instagram.com/beyogaself/

Çocukluğundan beri yoga ile ilgilenen Burcu'nun eğitmen olarak yolculuğu, bir süredir fiziksel ve zihinsel olarak dengede olmadığını hissettiği 2018 yılının sonlarında başladı. Önce düzenli pratiklerle kendisini iyileştirebildiğini fark etti, sonra kendi kendine yaptığı pratikler yetmeyince soluğu eğitmenlik eğitiminde aldı.
O zamanlardan beri kendi iyileşme yolculuğundan ilham alarak çevresine yoga anlatıyor, yoga sayesinde yeni insanlarla tanışıyor, sürekli öğrenmeye devam ediyor. Şu sıralar yetişkin yogası, hamile yogası, yin ve yang yoga, meditasyon teknikleri, mindfulness pratikleri üzerine aktif bir şekilde çalışıyor.

Aldığı Eğitimler:
- Yoga Uzmanlaşma Eğitimi, Etkin İnsan, Yoga Alliance, 200 Saat
- Yoğunlaştırılmış Yin Yoga'da Uzmanlaşma Eğitimi, Berivan Aslan Sungur, Yoga Alliance, 50 Saat
- Hamile Yogası Uzmanlaşma Eğitimi, Nefess Yoga (Damla Fidancı, Aycan Pınar Sitemkar), 50 Saat
- Yoga ve Somatik Farkındalık Programı, Nefess Yoga (Yelina Tayfur), Yoga Alliance
- Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR), Kıvılcım Kıran
- 10 Haftalık Online Travmaya Duyarlı Yoga (TDY) Araştırması Asistanlığı, Bilgi Üniversitesi, Afet Yönetimi ve Travma Y. Lisans Bölümü (Sevcan Uysal) - (2021-2022)
- Postnatal Yoga Teacher Training, Arhanta Yoga, Yoga Alliance, 20 Saat

Yardımcı Eğitmen Tuğba Aytar Arı Hakkında:
Tuğba, Arzu ve Yelina ile 200 Saatlik Temel Hatha Yoga Uzmanlaşma programını 2017’de tamamladı. Ardından Hamile Yogası, Yin Yoga, Vini yoga ekolünde yoga terapi, somatik farkındalık, mindfulness ve şiddetsiz iletişim prensiplerini çalışmalarına dahil etmeyi sürdürüyor. Bizlerin yoga aracılığıyla bedenlerimizi, zihinlerimizi ve tutumlarımızı, dolayısıyla çevremizle olan ilişkilerimizi, desteklendiğimiz alanları ve bu deneyimlerin bizlere katkısını önemsiyor ve öğrenmeye, paylaşmaya devam ediyor.

Program Ücreti İade Politikası:
5 Eylül 2023 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçilmesi halinde  program ücreti % 100 kesintisiz olarak iade edilir.
17 Ekim 2023 tarihine kadar herhangi bir sebeple programa katılmaktan vazgeçmesi halinde program ücretinin %50’si iade edilir.
17 Ekim 2023’den itibaren ücret iadesi mümkün değildir.
Program ücreti ve katılım hakkı 23 Aralık 2023 - 28 Ocak 2024 tarihleri arasında düzenlenen Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı için geçerlidir. Bu hak başkasına devredilemez ve başka dönemlerdeki eğitimler yerine kullanılamaz.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga Online