Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Didem Çekigil ile Nörobilimsel Yaklaşımla Yoga Uzmanlığında Özgünleşmek


Uluslararası Yoga Alliance onaylı Nefess Yoga 300 Saat İleri Seviye Programına dahildir.

“Nörobilimsel Yaklaşımla Yoga Uzmanlığında Özgünleşmek”, kendi yolcuğuna başlamış ve bu yolculuğu başkalarına da yol açarken renklendirmek ve çeşitlendirmek isteyen Yoga Uzmanları için hazırlanmış bir programdır. ‘Özgünlük nedir?' sorusu ile başlar ‘Zaten her daim özgünüz!’ cümlesi ile tamamlanır. Hepimizin çok rahat telaffuz ettiği ‘Özgünlük’ kavramının bedenimizde keyifle kabulünün sağlanabilmesi ve sınıflarımızdaki akışa rahatça yansıtılabilmesi için üzerine çalışmamız gereken alanları Nörobilim Yaklaşımı ile fark etmemizi ve dönüşümü tetiklememizi sağlar.

‘NeuroScience of Identity’ - Özgünlüğümüzün ardındaki Nörobilim olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Merkezi sinir sisteminin yeteneklerini ve çalışma prensiplerini, bireyin özgünlüğü üzerinden ele alışını temsil eder. “Nörobilimsel Yaklaşımla Yoga Uzmanlığında Özgünleşmek” modülümüzü bu bilgilerin hem kendi özgünlüğümüzün idrakı hem de sınıflarımızdaki katılımcıların özgünlüğünü kabulümüz üzerinden gözlemlenmesi ile uzmanlığımızdaki dönüşümü pratik edeceğimiz şekilde oluşturduk.

“Özgünlüğümüz her an her yerde varken, farkındalık ve dönüşün yolculuğunda her an adım adım nasıl bizimle birlikte dönüşüyor? Özgünlüğümüz dönüşüm yolculuğunda bizi kendi pratiklerimizde ve Yoga Uzmanlığımızda nasıl sınırlandırıyor? Sınırlarımızı oluşma sebepleri nedir? Nasıl dönüştürülebilirler? Dönüşüm yolunda bizi neler beklemektedir?”
Tüm bu soruların bilgi, deneyim ve pratiğimizdeki karşılıklarını değerlendirip ‘Yoga Uzmanlığında Özgünleşmek’ çerçevesinde değerlendireceğiz.

Yoga Uzmanlığı ile kendi yolculuğumuza çıkmışken, başkalarının yolculuğuna vesile olup tüm bunları yine kendi dönüşümümüzde gözlemlediğimiz bir döngümüz var. Özgünlük, alan tutma ve gözlemlerken ilerlemeye vesile olma kavramlarının beynimizin fark etme, öğrenme ve idrak etme yetenekleri ile bağlantısı nedir? Duygu beden ilişkisinde limbik sistemimizin, bu döngüye etkisi nedir? Bu bilgilerin yarattığı farkındalık bilinçaltımızın kendine has çalışma prensiplerini öğrenmek Uzmanlığımızı ve Özgünlüğümüzü nasıl destekler?

Deneyim arttıkça, bilinç ve bilinç altının beden farkındalığı üzerindeki etkisi nasıl değişir? Sınıftaki farklı deneyime sahip katılımcılara ortak bir deneyim sunarken bir taraftan bu farklılıkla herkesin kendi pratiğinde kendine has deneyimi yaşaması ve derinleşmeye devam etmesi nasıl desteklenebilir? Desteklenmeli midir? Beden farkındalığı ile bedene sınır koyma arasındaki ince çizgiyi tanımlamak mümkün müdür? Cesaret vermek ve zorlamak kavramlarının birbirine bu kadar yakın olması yoga uzmanlığını nasıl etkiler? Yoga Uzmanı bu soruları düşünürken nasıl akışta kalacak? Yoga Uzmanının duygularını fark etmesi ve akışa, dengeye geri dönmesi eğlenceli bir farkındalık yolculuğu mudur?

‘Nörobilimsel Yaklaşımla Yoga Uzmanlığında Özgünleşme’ modülümüzle bu soruları özgünlüğümüzü merkezimizde tutarak inceleyip dönüşümümüzde nasıl kullanabileceğimizi değerlendireceğiz.

Kimler Katılabilir?

Herhangi Bir Yoga Okulundan Temel Uzmanlık Programını tamamlanmış herkese açıktır. 300 Saatlik İleri Seviye Programı’na dahil olan seçmeli modüllerdendir.Tarihleri açıklanacaktır

Bu Program (12 Saat) Yoga Alliance onaylı 300 Saatlik İleri Seviye programın seçmeli bir modülüdür. 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programı tamamlamış olanlar bu programı tamamladığında 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere saatlerini saydırabilir.

300 Saatlik İleri Seviye Programı’na dahil olan seçmeli modüllerdendir.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzman: Didem Çekigil Erkan

Didem Hakkında

1983 senesinde İzmir’de doğdu. 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Global şirketlerde 10 seneyi aşkın kurumsal satış yöneticiliğinin ardından 2013 senesinde Nigel Allfrey’den aldığı Advanced Facilitation eğitimi sayesinde eğitmenliğe başlamıştır. Bugün 13 ülkede çok farklı geçmişten ve kültürden gelen gruplara ve eğitmenlere aktif olarak eğitim vermeye ve danışmanlık yapmaya devam etmektedir.
Bilinçaltı ile ilgili çalışmalarına 2012 senesinde başlamıştır. Bilinçaltı kararlarının hayatımız üzerindeki etkisini daha derinden kavrayıp, bu konuda derinleşmenin kendi hayatını değiştirmek ve çok uzun zamandır hissedemediği ‘iç huzur’a yaklaşmak için başlama noktası olduğuna hızlı bir şekilde karar vermiştir. Bilgi ve deneyimin harmanlanmasının dönüşüm için gerekliliğini fark etmesi yurtiçinde ve yurtdışında alanında uzman bir çok eğitmenden öğrenme fırsatını yakalamasını sağlamıştır.
Reiki Master, EFT Master, Mutluluk Kolay ve TAT Uygulayıcısıdır.
• Advanced Facilitation – Nigel Allfrey 2013
• Art of Living – Mutluluk Programı – Merve Berkman 2015
• DayDreaming – Simon Clarkson 2015
• Kolay EFT-Gülcan Arpacıoğlu-2015
• EFT Master- Gülcan Arpacıoğlu - 2016
• Art of Living - Sessizlik Sanatı –Christopher Kiran Byrt 2016
• Yaşama Sanatı Ön Eğitmenlik – Pia Maria Sorensen 2016
• TAT Uygulayıcılığı-Gülcan Arpacıoğlu -2017
• Yaşama Sanatı Asistan Öğretmenlik Süreci – Merve Berkman 2017
• Reiki I-II-III – Öznur Açıkalın 2018
• Reiki Master – Öznur Açıkalın 2019


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga