Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Programın amacı

Verdiğiniz seanslara ya da kendi pratiğinize, yoğun, güçlü ve geliştirici hedef pozlar eklemek ve bu pozlara hazırlayan sekansları dengeli,güvenli ve pratik bir şekilde oluşturmanın püf noktalarını çalışmak.

Anlatım dilinde sadeleşerek pozları net ve yalın aktarmanızı, uygulatmanızı (uygulamanızı) ve dengeli bir seansı zamanlamayı geliştirmeyi hedeflemektedir.

İçerik

* Sekans hazırlamak için temel oluşturmak ve asanaları(pozları) gruplandırmak
* Güçlü ve yoğun pozları çözümleme ve hedef poza yönelik sekans hazırlama
* Seanslarda demo gösterimi ve partnerli çalışmalar için güvenli zemin oluşturmak
* Anlatım dilini sadeleştirmek
* Sade bir dil yardımıyla tüm poz gruplarını içeren dengeli bir seansı zamanlamak
* Sekans içine uygun nefes ve meditasyon çalışmaları eklemek.

Kimler Katılabilir?

Daha önce 200 Saat Temel Yoga Uzmanlaşma Programına katılmış olan herkes bu programa katılabilir.
Deneyimli yoga öğrencileri için sınırlı kontenjanımız vardır. Bu konuda ve programla ilgili sorularınız için; Fırat Tosun ile tosun.firat@gmail.com mail yolu iletişime geçebilirsiniz.

Tarih: 4-5 Kasım 2017 + 6-7 Kasım 2017
Saat: 10:00-17:00
Uzman: Fırat Tosun
Ücret: 850 TL + KDV

Ücretsiz tanıtım buluşması:

26 Ekim Perşembe / 12:30-14:00 

**Daha önce Nefess Yoga'da başka bir Uzmanlaşma Programından mezunsanız 750 TL + KDV.

Kayıt ve daha fazla bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ve 0 (506) 027 07 04 no'lu telefondan Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Fırat Tosun Kimdir?

1981 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi’nde Deniz Biyolojisi üzerine master yaptı. 2007 yılında kendi ve hayatla ilgili anlatmak istediklerini amatör olarak fotoğraflamaya başlayan Fırat, 2012 yılında “Depersonalisation” isimli ilk kişisel sergisini açtı, fotoğrafları büyük beğeni topladı ve fotoğraflarından "Escape from within" Contemporary 2012’de yer aldı.

Aynı dönem modern dans ile tanıştı ve dans etmekte kendini bir bütün olarak algılama ve ifade etme ihtiyacını destekledi.

2012 yılında Zeynep Aksoy'la tanıştı ve yoga yolculuğunda ilk adımını attı.

2013 yılında Zeynep Aksoy 200 saatlik temel uzmanlaşma programını ve David Cornwell ile 100 saatlik meditasyon programını tamamladı. Daha sonra Zeynep ve David’in uzmanlaşma programnlarında asistanlık yaptı.

2014 yılında Zeynep Çelen ile ileri seviye programını tamamladı ve yine Çelen’in bir sonraki programında asistanlık yaptı.

2015 yılında Chris Chavez ile çalışmaya başladı ve Cihangir Yoga’da seans vermeye başladı. Bu süre içinde birçok atölye ve programa katıldı. Halen başta Cihangir Yoga ve Nefess Yoga olmak üzere birçok stüdyoda grup seansları ve özel seanslar vermekte ve hiçbir zaman bitmeyecek olan yoga öğrenme süreci devam etmektedir.

Onun için Yoga ve meditasyon bir yaşam ve oluş biçimidir. Tüm bu varlık alanı içinde kendini olduğun gibi duyumsama ve kendiliğinden olma biçimidir. Bu nedenle yoganın yaygınlaştırılması, merak edenlerin yoga ile tanıştırılması ve bu deneyimin mümkün olduğu kadar çok kişiyle paylaşılması onun için önemlidir. Yoga öğretmek de yoga felsefesinin bir parçasıdır.

www.firattosun.net


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga