Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Bu eğitim, öğretmenlere, yoga eğitmenlerine, ebeveynlere, çocuklarla çalışmak isteyen ve içindeki çocuğu keşfetme yolunda bir adım atmak isteyen herkese açıktır.

20 saatlik bu eğitim, hem teorik hem de uygulamalı olacak şekilde tasarlanmıştır.
Tarihler:  8-9 Nisan 2017 13:00 - 18:00 / 15-16 Nisan 2017 13:00 - 18:00

Eğitimde yer alacak içerik başlıkları aşağıdaki gibidir:

- Çocuk yogası nedir ve yetişkin yogası ile arasındaki farklar nelerdir?
- Herhangi bir rekabet ortamının olmadığı derslerde, yoga pozlarını çocuklara doğru biçimde aktarmak ve onları yogayla tanıştırmak;
- Yoga pozlarını, hikayeler ve eğitici oyunlar aracılığıyla çocuklara öğretmek;
- Çocuk yogası ders planı hazırlamak;
- Çocuklarda odaklanma ve dikkat süresini geliştirebilmek adına yapılacak egzersizler ve nefes çalışmaları;
- Çocuk yogası derslerindeki zihinsel, bedensel, psikolojik hedefler ve kazanımlar nelerdir?
- Okul yaşamına destek olarak yogayı nasıl kullanabiliriz?

Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.
(herkese açık bir ders yapılacak ya da eğitmenin örnek dersi izlenecektir) /Opsiyonel

Eğitmen: Gökçe Ceren Akyıldız, Çocuk Yogası ve Yaratıcı Drama Eğitmeni; Yetişkin Yogası Eğitmeni
Toplam: 20 saat
Eğitim Ücreti: 1300TL + KDV
Erken Ödeme: 1100 TL + KDV (6 Mart'a kadar)

Kayıt ve daha fazla bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ve 0 (506) 027 07 04 no'lu telefondan Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.  

Gökçe Ceren Akyıldız Kimdir?

1979 yılında İstanbul’da doğan Gökçe Ceren AKYILDIZ; Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden 2001 yılında; Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden ise 2003 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrasında; Tiyatro Pera, Stüdyo Drama gibi özel tiyatro topluluklarıyla çalışmış olup, Stüdyo Drama’nın ‘Suret’ isimli gösterisi ile hem Bulgaristan Balkan Tiyatroları Festivali’ne hem de Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’ne katılmıştır. ‘Surname’ adlı gösteri ile Almanya’da Duisburg’da düzenlenen festivalin açılış gösterisinde rol almış, daha sonrasında ise Genco Gülan’ın yönettiği ‘Yen!’ adlı projeyle Uluslararası Tiyatro Festivali’nde bir kez daha sahne almıştır.

2005 yılı itibariyle televizyon ile ilgili bazı projelerde yer alarak birçok kısa filmde oynamıştır. 2005 yılının sonlarında dil eğitimi almak üzere Londra’ya giden AKYILDIZ; bir süre orada kaldıktan sonra İstanbul’a dönüp İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Okulları’nda çocuklara ‘Yaratıcı Drama’ üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Çocuklarla olan çalışmalarına devam ederek 2011 yılında ‘Yoga Kids Teacher Training Program’ına katılmış ve Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamlamıştır.

5 yıl boyunca İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Anaokulu’nda yaratıcı drama ve çocuk yogası dersleri vermesinin yanı sıra; 3 yıl boyunca Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları’nda Yaratıcı Drama ve Ses, Nefes, Diksiyon Eğitimi vermiştir.
Aynı dönemlerde Craft Oyunculuk Okulu’nda Yaratıcı Drama Eğitmenliği ve Çocuk/Genç oyunculara Oyuncu Koçluğu yapmıştır.

2014 Haziran ayında Ted Rönesans Koleji'nde Sanat atölyeleri kapsamında 'Çocuk Yogası Atölyesi' düzenlemiş olup; Haziran-Temmuz arasında da Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi// Çocuk Üniveristesi Yaz okulunda; ''Çocuk Yogası'; 'Yaratıcı Drama' Dersleri vermiştir.


Hippo Parti ve Oyun Evi’nde 1,5-3 yaş grubuna “Anne-Çocuk Yogası”, 4-12 yaş grubuna “Çocuk Yogası” dersleri ; Darüşşafaka Okulları’nda Ergen Yogası; KemerKids Garden’da Çocuk Yogası dersleri vermiştir.

Aynı zamanda 200 Saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimini Cihangir Yoga’da Zeynep AKSOY ile ; Hamile Yogası Eğitimini Nur Sakallı ve Mey Elbi ile; Hocalar için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimi’ni Berivan Arslan Sungur ile tamamlamış olup; Banu Çadırcı’nın 100 saatlik Yoga Terapi Hocalık Eğitimi’ne halen Cihangir Yoga’da devam etmektedir.

Çocuk Yogası ve Hamile Yogası derslerine halen Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da devam etmekte olup; 2015 Senesi’nden beri Annezen ve Nefes Yoga’da Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimleri vermektedir.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga