Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.


Gençlik ve Ergen yogası nedir?

Gençler, gerek ergenlik döneminin getirdiği büyük değişimler, gerek eğitim ve sınav sisteminin üzerlerinde yarattığı baskı sebebiyle kendilerini daha fazla stres altında hissedebilirler.
Gençlerin ergenlikte yaşadıkları ikilemler, okul hayatı, arkadaşlık ilişkileri, hormonal değişimler, kişiliklerinin oturmaya başlaması, özellikle meslek seçimi konusunda gelecekleriyle ilgili vermeleri gereken kararlar ve sorumluluklarının artması gibi etmenler yaşadıkları stresi arttıran önemli nedenlerdir.
Bu durumlar sebebiyle yükselen stres, kaygı, öfke, korku gibi olumsuz etkileri olan duygularla baş etmede yoga, gençler & ergenler için de etkili bir araçtır.Eğitimde yer alacak başlıklar aşağıdaki gibidir;

-Öğrencilerin sınav heyecanlarının, kaygılarının ve streslerinin doğru nefes alma egzersizleri, nefes teknikleri ve yoga çalışmalarıyla nasıl destekleriz?

-Dikkat eksikliği & konsantrasyon bozukluğunu nasıl en aza indirgeyip, öğrencilerin odaklanmalarını arttırırız?

-Nefes çalışmaları ve eşli yoga ile ilişkilerindeki güven duygularını nasıl pekiştirebilirim?

-Nefes teknikleriyle öfke ve stres kontrolü sağlamalarına nasıl yardımcı olurum?

- Bedensel zekâlarını ve duygusal becerilerini geliştirmeyi yoga ile nasıl desteklerim?

-Yaratıcılıklarını geliştirmek; denge ve esnekliklerini arttırmayı yoga aracılığı ile öğretmek.

-Yoga ile bireysel ve sosyal farkındalık derslerimde nasıl sağlayabilirim?

-Bir ders planı nasıl hazırlarım?


*Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.Eğitime katılabilmek için;

-Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi Birinci Modülü tamamlamış olmak. (3-7 Yaş grubu için)(Herhangi bir yerde Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi aldıysanız bu da geçerlidir.) 

-Minimum 3 aydır yoga yapıyor olmak.


Eğitim Tarihleri:
13 Mayıs 2017 Cumartesi 13:00-18:00// 14 Mayıs 2017 Pazar 13:00-18:00
Ücret: 700TL +KDV (Nefess Yoga'dan 1. modülü tamamlamış olanlar için 600TL+KDV)

Kayıt ve daha fazla bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ve 0 (506) 027 07 04 no'lu telefondan Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Gökçe Ceren Akyıldız Kimdir?

1979 yılında İstanbul’da doğan Gökçe Ceren AKYILDIZ; Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden 2001 yılında; Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden ise 2003 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrasında; Tiyatro Pera, Stüdyo Drama gibi özel tiyatro topluluklarıyla çalışmış olup, Stüdyo Drama’nın ‘Suret’ isimli gösterisi ile hem Bulgaristan Balkan Tiyatroları Festivali’ne hem de Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’ne katılmıştır. ‘Surname’ adlı gösteri ile Almanya’da Duisburg’da düzenlenen festivalin açılış gösterisinde rol almış, daha sonrasında ise Genco Gülan’ın yönettiği ‘Yen!’ adlı projeyle Uluslararası Tiyatro Festivali’nde bir kez daha sahne almıştır.

2005 yılı itibariyle televizyon ile ilgili bazı projelerde yer alarak birçok kısa filmde oynamıştır. 2005 yılının sonlarında dil eğitimi almak üzere Londra’ya giden AKYILDIZ; bir süre orada kaldıktan sonra İstanbul’a dönüp İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Okulları’nda çocuklara ‘Yaratıcı Drama’ üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Çocuklarla olan çalışmalarına devam ederek 2011 yılında ‘Yoga Kids Teacher Training Program’ına katılmış ve Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimi’ni tamamlamıştır.

5 yıl boyunca İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Anaokulu’nda yaratıcı drama ve çocuk yogası dersleri vermesinin yanı sıra; 3 yıl boyunca Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları’nda Yaratıcı Drama ve Ses, Nefes, Diksiyon Eğitimi vermiştir.
Aynı dönemlerde Craft Oyunculuk Okulu’nda Yaratıcı Drama Eğitmenliği ve Çocuk/Genç oyunculara Oyuncu Koçluğu yapmıştır.

2014 Haziran ayında Ted Rönesans Koleji'nde Sanat atölyeleri kapsamında 'Çocuk Yogası Atölyesi' düzenlemiş olup; Haziran-Temmuz arasında da Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi// Çocuk Üniveristesi Yaz okulunda; ''Çocuk Yogası'; 'Yaratıcı Drama' Dersleri vermiştir.

Hippo Parti ve Oyun Evi’nde 1,5-3 yaş grubuna “Anne-Çocuk Yogası”, 4-12 yaş grubuna “Çocuk Yogası” dersleri ; Darüşşafaka Okulları’nda Ergen Yogası; KemerKids Garden’da Çocuk Yogası dersleri vermiştir.

Aynı zamanda 200 Saatlik Temel Yoga Hocalık Eğitimini Cihangir Yoga’da Zeynep AKSOY ile ; Hamile Yogası Eğitimini Nur Sakallı ve Mey Elbi ile; Hocalar için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Eğitimi’ni Berivan Arslan Sungur ile tamamlamış olup; Banu Çadırcı’nın 100 saatlik Yoga Terapi Hocalık Eğitimi’ne halen Cihangir Yoga’da devam etmektedir.

Çocuk Yogası ve Hamile Yogası derslerine halen Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da devam etmekte olup; 2015 Senesi’nden beri Annezen ve Nefes Yoga’da Çocuk Yogası Eğitmenlik Eğitimleri vermektedir.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga