Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Gençler, gerek ergenlik döneminin getirdiği büyük değişimler, gerek eğitim ve sınav sisteminin üzerlerinde yarattığı baskı sebebiyle kendilerini daha fazla stres altında hissedebilirler. Gençlerin ergenlikte yaşadıkları ikilemler, okul hayatı, arkadaşlık ilişkileri, hormonal değişimler, kişiliklerinin oturmaya başlaması, özellikle meslek seçimi konusunda gelecekleriyle ilgili vermeleri gereken kararlar ve sorumluluklarının artması gibi etmenler yaşadıkları stresi arttıran önemli nedenlerdir. Bu durumlar sebebiyle yükselen stres, kaygı, öfke, korku gibi olumsuz etkileri olan duygularla baş etmede yoga, gençler & ergenler için de etkili bir araçtır.

Programda yer alacak başlıklar aşağıdaki gibidir;

-Öğrencilerin sınav heyecanlarının, kaygılarının ve streslerinin doğru nefes alma egzersizleri, nefes teknikleri ve yoga çalışmalarıyla nasıl destekleriz?
-Dikkat eksikliği & konsantrasyon bozukluğunu nasıl en aza indirgeyip, öğrencilerin odaklanmalarını arttırırız?
-Nefes çalışmaları ve eşli yoga ile ilişkilerindeki güven duygularını nasıl pekiştirebilirim?
-Nefes teknikleriyle öfke ve stres kontrolü sağlamalarına nasıl yardımcı olurum?
-Bedensel zekâlarını ve duygusal becerilerini geliştirmeyi yoga ile nasıl desteklerim?
-Yaratıcılıklarını geliştirmek; denge ve esnekliklerini arttırmayı yoga aracılığı ile öğretmek.
-Yoga ile bireysel ve sosyal farkındalığı, seanslarımda nasıl sağlayabilirim?
-Bir seans planı nasıl hazırlarım?

*Program sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Programa katılabilmek için;

-Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programının Birinci Modülü tamamlamış olmak. (3-7 Yaş grubu için) (Herhangi bir yerde Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programına katıldıysanız -minimum 20 saatlik bir uzmanlaşma programı olmalı ve eğer bu program farklı bir uzmandan alındıysa katılımcıyla öngörüşme yapılacaktır- bu da geçerlidir.)
-Minimum 6 aydır yoga yapıyor olmak.
-Katılımcıya, minimum 5 staj seansı geri bildirimi ve ödevler teslim edildiğinde ‘Katılım Belgesi’ teslim edilecektir.

*Bu programa ancak yukarıdaki koşullar gerçekleştiğinde katılabilirsiniz.

Eğitim Tarihleri: 5 Ocak 2018 /11:00-16:00 + 6-7 Ocak 2018 // 13:15-18:15 (10 Saat)

Eğitim Ücreti: 700TL +KDV

Erken Ödeme İndirimi: 600TL+KDV (24 Kasım'a kadar yapılan nakit ödemelerde geçerlidir.)

Birinci ve ikinci modül birlikte alanlar için toplam: 1.750 TL + KDV 

Uzmanımıza olan sorularınız için: gokceakyildiz1@gmail.com adrsinden bilgi alabilirsiniz.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Gökçe Akyıldız Kimdir?

1979 yılında İstanbul’da doğan Gökçe Ceren AKYILDIZ; Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden 2001 yılında; Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden ise 2003 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrasında; Tiyatro Pera, Stüdyo Drama gibi özel tiyatro topluluklarıyla çalışmış olup, Stüdyo Drama’nın ‘Suret’ isimli gösterisi ile hem Bulgaristan Balkan Tiyatroları Festivali’ne hem de Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’ne katılmıştır. ‘Surname’ adlı gösteri ile Almanya’da Duisburg’da düzenlenen festivalin açılış gösterisinde rol almış, daha sonrasında ise Genco Gülan’ın yönettiği ‘Yen!’ adlı projeyle Uluslararası Tiyatro Festivali’nde bir kez daha sahne almıştır.

2005 yılı itibariyle televizyon ile ilgili bazı projelerde yer alarak birçok kısa filmde oynamıştır. 2005 yılının sonlarında dil eğitimi almak üzere Londra’ya giden AKYILDIZ; bir süre orada kaldıktan sonra İstanbul’a dönüp İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Okulları’nda çocuklara ‘Yaratıcı Drama’ üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Çocuklarla olan çalışmalarına devam ederek 2011 yılında ‘Yoga Kids Teacher Training Program’ına katılmış ve Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programı’nı tamamlamıştır.
‘Storytelling’ (Hikaye Anlatıcılığı) üzerine Nazlı Çevik Azazi ile çalışmış olup, Spolin Tekniği üzerine ileri seviye eğitimlerini Ege Maltepe ile tamamlamıştır.
5 yıl boyunca İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Anaokulu’nda yaratıcı drama ve çocuk yoga seansları vermesinin yanı sıra; 3 yıl boyunca Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları’nda Yaratıcı Drama ve Ses, Nefes, Diksiyon Eğitimi vermiştir.
Aynı dönemlerde Craft Oyunculuk Okulu’nda Yaratıcı Drama Eğitmenliği ve Çocuk/Genç oyunculara Oyuncu Koçluğu yapmıştır.
2014 Haziran ayında Ted Rönesans Koleji'nde Sanat atölyeleri kapsamında 'Çocuk Yogası Atölyesi' düzenlemiş olup; Haziran-Temmuz arasında da Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi// Çocuk Üniveristesi Yaz okulunda; ''Çocuk Yogası' seansları; 'Yaratıcı Drama' seansları vermiştir.

Hippo Parti ve Oyun Evi’nde 1,5-3 yaş grubuna “Anne-Çocuk Yogası”, 4-12 yaş grubuna “Çocuk Yogası”; Darüşşafaka Okulları’nda Ergen Yogası; KemerKids Garden’da Çocuk Yogası seansları vermiştir.

2013 yılından beri ‘Özel İhtiyacı Olan Çocuklarla’ (Otizm, Serebral Palsi, Down Sendromu) çalışmakta olup, yoga ile onlara bir alan açmaya ve destek vermeye devam etmektedir.

Godfrey Devereux, Sudaka, Meghan Curie, Zeynep Çelen, Çağ Rical Gürle, Çetin Çetintaş ;meditasyon ve çeşitli yoga pratikleri ve disiplinleri üzerine çalıştığı eğitmenlerden bazılarıdır.

Aynı zamanda 200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlaşma Programı’nı Cihangir Yoga’da Zeynep AKSOY ile ; Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı’nı Nur Sakallı ve Mey Elbi ile; Uzmanlar için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı Berivan Arslan Sungur ile ; Banu Çadırcı’nın 100 saatlik Yoga Terapi Uzmanlaşma Programı’nı Cihangir Yoga’da tamamlamıştır.

Çocuk Yogası ve Hamile Yogası seansları halen Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da devam etmekte olup;
2015 Senesi’nden beri Annezen, Nefess Yoga ve Yoga8 Nişantaşı’nda Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programları vermektedir.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga