Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Bu yıl Nisan ayında dünyada Restoratif Yoga'ya pozlar ve malzemeler kazandırıp sistematik hale getiren Relax and Renew adlı ünlü kitabın yazarı Dr. Judith Hanson Laseter'in eğitimine katıldıktan hemen sonra Restoratif Yoga uzmanlık programını açmış olacağım ve programımın kapsamı daha da genişlemiş olacak.

Biraz daha nefes, psikoloji ve anatominin ekleneceği uzmanlaşma programında, Restoratif yoganın fiziksel, ruhsal ve duygusal fizyolojisini, sekanslamayı ve ders vermeyi öğrenirken, hamileler ve bazı fiziksel rahatsızlıklarda kullanabileceğiz özel pozlarda bu yılki programın kapsamında olacak.

Restoratif yoga , yoganın klasik pozlarının yardımcı gereçlerle uygulandığı sağlığı arttırıcı ve geri kazandırıcı özelliğiyle ayrışır. Derin gevşemenin amaçlandığı pozlar stresin bedende ve zihinde yarattığı etkilerden arındırmayı amaçlar. Beden, kapandığını yada gerginlik alanlarıyla yaşadığını çoğu kez belli belirsiz fark eder. Restoratif yoga rahat ve rahatsızlık alanlarınızı yeniden tanımlamanızda kilit uygulamadır. Yavaşlayan nefes, yavaşlayan fiziksel akış, bedende alanlar açararak gevşemeyi başlatır. Uyguladığınız pozun amacını ve nefesinizi tanımanıza aracı olur. Meditasyon ve farkındalık alanına dolaysız giriştir. Gerginliğin oluşturduğu hafızadaki azalmayı kaldırır.

B.S. Iyengar'ın yarattığı ve daha sonra bir çok hocanın geliştirdiği yardımcı malzemeler, hareketlerde doğru hiza bilgisiyle eforsuzca, bedenin ağırlığını bırakabilen, rahat hissettiğimiz bir yer olmanın ötesinde kalbin işlevinin, kan dolaşımının, ve nefes kapasitesinin arttırılışıyla bir çok hastalığın yada gerginliğin çözülüşü için destekleyici rol oynar. Enerjinin dışa doğru hareketini değil, yeniden rezerv edilmesi Restoratif Yoga'nın temel amacıdır.

Bu uzmanlaşmada temel pozlar ve kısa uygulmalara uygun alternatif seriler öğretilir, katılımcılar önce kendi bedenlerinde deneyimledikleri pozları, öğretmek için uygulama yapar. Restoratif pozları çalışırken uygulanabilecek nefes teknikleri, açılış serileri, yönlendirmeler öğretilir ve yoga nidra uygulaması içerir.

1.Gün: genel uygulama, anatomik yaklaşım, prop kullanımı, nefes teknikleri ve nidra, uygulama
2. Gün : Açılış serileri, işlevsel kısa restoratif yoga serilemeleri, chakra, nidra ve vayu çalışmaları ve uygulaması.

Bu uzmanlaşma 18 saat stüdyo çalışmasını kapsar ve ödevlerle 20 saate ulaşır.
Yoga Alliance YACEP sertifikalıdır.


Buluşma Tarihleri:

13-14 Nisan 2019 / 09:30-17:00


Ücretlendirme:

Normal Ücret: 800 TL+KDV
Erken Ödeme İndirimi: 650 TL+KDV (15 Mart’a kadar)
Nefess Yoga Mezunlarına*: 700 TL + KDV 

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Gül Dirican Hakkında


Hocaları Erich Shiffman, ABD, Sharath Jois, (Hindistan), David Cronwell, (Türkiye)
Eğitimleri: Zeynep Aksoy, Erich Shiffman Freedom Yoga (Temel Eğitim) Paul Grilley Yin Yoga anatomisi, Nicole Ohme Vinyasa İleri Seviye eğitim. Cyndi Lee: Restoratif Yoga (Berlin)

Sarah Power, Sudaka : Yin Yoga
Banu Çadırcı, Mirka Krafsow, Hard Lazer: Yoga Terapi
David Gregorious ,Arvin Pare :Yoga Sutra (Hindistan)
Mumuksha: Yoga Nidra Hindistan
Diena Long: Vanda Scaravelli ekolü (İtalya)
Godfrey Delewery : Dynamic Yoga Fransa/Türkiye.
Ashtanga: Sharath Jois un öğrencisi (Hindistan),
Mathew Sweeny (Hindistan), Richard Freeman, Chuck Miller
Leslie Kaminoff : Nefes, bandha, aligment,
Tias Little : Hands on Adjusment
Donna Farhi: Spinal İntegration.
Rob Lampert: Skolyoz (Hindistan)


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga