Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

SİNEM ER İLE 100 SAATLİK İLERİ SEVİYE VİNYASA EĞİTİMİ 

“AKIŞ İÇİNDEKİ BÜTÜNLÜK” 

Yoga Hocalığında ilerlemek veya derinleşmek isteyenlere yönelik, Sinem Er ile 100 Saatlik İleri Seviye Vinyasa Yoga Eğitimi 31 Ekim 2015 tarihinde Nefess Yoga’da başlıyor.

İleri Seviye Vinyasa Eğitimi, Nefess Yoga’da ya da herhangi başka bir stüdyoda 200 saatlik Temel Yoga Hocalık Eğtimi’ni tamamlamış olan ve eğitimini bir ileri seviyeye taşımak isteyenlere yönelik 100 saatlik tamamlayıcı bir eğitim sunmaktır.

EĞİTİMİN AMACI:

 • Kişisel yoga uygulamanızda ilerlemek,
 • Farklı seviyelere ders vermeye yönelik vinyasa akış tarzında serilemeler hazırlamak ve sunmak; ilk günden öğretmen gözünden ders vermeye hazırlanmak, ezberden ziyade farkındalık içinde, hissettirmeyi ve öğrenilenin ardındaki mantığı anlamanızı araştırmak; sevgi anlayış ve şefkati dersin özüne yayma pratiği yapmak,
 • Anatomik farkındalık ve yoga anatomisi ve fizyolojisinin esasları üzerine çalışmak,
 • Ders akışı içerisinde yalnızca ses ile değil bedenen durabilmeyi, ellerle bedenleri yönlendirebilmeyi uygulamalı olarak kavramak,
 • Yoga felsefesinin fiziksel bir çalışma içinde, beden aracılığıyla nasıl aktarılabileceği konusunda kendini geliştirmek;
 • Bu eğitimde yalnızca kendi yoga uygulamanızın dönüşümü üzerinde değil, verdiğiniz dersleri daha ilham verici ve geliştirici hale getirme yolları üzerinde de durulacak, yaratıcı ve akıcı dersler hazırlayarak, bunları aktarma becerilerini geliştirmek üzerinde çalışılacaktır.

EĞİTİM KONU BAŞLIKLARI:
 • Güneşe Selamlar ve vinyasanın özü: Dersi bir monologdan ziyade bir diyaloga dönüştürmek. Yaşam döngüsünü yoga dersi içinde aynalamanın yolları
 • Serileme Esasları: Temelden başlayarak, izlenen yolu ve sonucu yaratıcılığı besleyen bir yapı olarak kullanmaya başlamak, başlangıç, Orta ve İleri Seviye ders sıralaması hazırlamak ve ihtiyaca göre modifiye edebilmek
 • Temelleri oluşturmak: Yeni başlayanlara yogayı öğreten akışlar tasarlayabilmek
 • Karışık seviye bir sınıfta ders vermek: Öğrenciyi yerinde saydırmaktansa ilham verecek dersler hazırlamak ve akışların içine eklenen hazırlayıcı pozlarla öğrencileri geliştirmek
 • İleri seviye ders ve hedef poza doğru ilerlemek: Daha zor pozlara sınıfı hazırlamak, güvenle gelişimi destekleyecek seriler oluşturmak, uygun sözel ve elle yönlendirmeler yapmak
 • Zor pozların uygulanması: Felsefe ve net fiziksel hareketin entegre edilebildiği, çok katmanlı yönlendirmeler yaparak yoğun pozları öğretmek
 • Pozlar içinde prop kullanımı
 • Aksiyon halindeyken merkez farkındalığının derse davet edilmesi, felsefenin dersin içine örülmesi

EĞİTİM İLE İLGİLİ DETAYLAR:

Eğitim süresi: 100 Saat
Eğitim sonunda alınacak olan belge: Sinem Er ile 100 Saatlik İleri Seviye Vinyasa Eğitimi Sertifikası
Sertifika almaya Hak Kazanmak için Yapılması Gerekenler: Sertifikaya hak kazanmak için buluşmalara ve inzivaya katılımın yanı sıra; ödev, okuma ve asistanlıkların tamamlanmış olması gereklidir.
Eğitim Dili: Türkçe
Katılımcı Sınırı: 25 kişi

NEFESS YOGA’NIN SUNDUĞU AYRICALIKLAR
 • İndirimli Özel Üyelik Paketleri: Eğitimle ilgili pratiğinizi artırmanız ve derinleştirmeniz için, eğitime katılanlara özel indirimli üyelik paketlerimizden aşağıdaki fiyatlarla faydalanabilirsiniz:
  • 6 Aylık Sınırsız Üyelikte %20 indirim
  • 3 Aylık Sınırsız Üyelikte %10 indirim
 • Hocalık için Staj Dersleri: ‘6 Aylık İndirimli Özel Üyelik Paketi’ alanlara eğitim sonunda, Nefess Yoga stüdyosunda staj dersi verme imkanı sunulmaktadır. Eğitim asistanlarının, staja katılanlara geri bildirimde bulunacakları staj dersleri; hocalık yolunda size yardım edecek ve bu derslerde başarılı olanlar Nefes Yoga’nın ‘yedek hoca listesi’ne alınacaklardır.
 • Asistanlık ve Gözlem: 4 ders asistanlık ve 4 ders izleme çalışması için; Nefess Yoga’daki derslere, gözlemci olarak veya hocalara asistanlık yapmak üzere ücretsiz olarak katılabilirsiniz.
 • Size özel ödeme planı ve pratik çözümler: Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve eğitim ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya melisulas@gmail.com e-posta adresi ve 0 (533) 442 96 12 no'lu telefondan Melis Ulaş ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Sinem Er ile ‘ön görüşme’ randevusu alabilirsiniz: Eğer şehir dışından eğitime katılacaksanız ya da özel bir durumunuz varsa melisulas@gmail.com e-posta adresi ve 0 (533) 442 96 12 no'lu telefondan Melis Ulaş ile iletişime geçebilir; eğitime katılım ile ilgili durumunuzu Sinem Er ile değerlendirmek üzere ‘ön görüşme’ randevusu alabilirsiniz.


BULUŞMA TAKVİMİ:
Buluşmalar aşağıdaki tarihlerde, Cumartesi ve Pazar günleri, 10:00 - 18:00 saatleri arasında yapılacaktır.
1.Buluşma: 31 Ekim 2015
2.Buluşma: 05 ve 06 Aralık 2015  
3.Buluşma: 26 ve 27 Aralık 2015
4.Buluşma:  30 ve 31 Ocak 2016
5.Buluşma: 27 Şubat 2016
İnziva: İlerleyen tarihlerde bu sayfada veya Facebook etkinlik sayfasında bulabilirsiniz.

Güncel haberleri almak ve sevdiklerinizle paylaşmak üzere eğitimimizi Facebook etkinlik ajandanıza eklemek için tıklayın.

EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

Ödeme Seçenekleri:

 • Kayıt: 2.000 YTL+KDV
 • Avantajlı Erken Kayıt: 1.700 YTL+KDV

Yasal Koşullar:

 1. Katılımcı sayısı, 25 kişi ile sınırlıdır.
 2. Avantajlı Kayıt Ücreti, 15 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir.
 3. Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında 750 TL ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır.
 4. Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple eğitimi yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler.
 5. İnzivanın yol ve konaklama masrafları, eğitim ücretine dahil değildir.
 6. Eğitim ile ilgili sunulan destekleyici fırsatları, ‘Nefess Yoga’nın Sunduğu Ayrıcalıklar’ başlığında inceleyebilirsiniz.
 7. Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve eğitim ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya melisulas@gmail.com e-posta adresi ve 0 (533) 442 96 12 no'lu telefondan Melis Ulaş ile iletişime geçebilirsiniz.

SİNEM ER HAKKINDA:
E-RYT 200-RYT 500 sertifikalarına sahip Sinem, yoga ile 2005 yılında tanıştı. İstanbul’da doğdu. Güzel sanatlar okudu ve uzun yıllar reklam ajanslarında çalıştı. Yoga önce sığınağıydı, sonra hayatı oldu.
2009 yılında Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladı. Katıldığı pek çok workshop ve çalıştığı pek çok hocadan sonra, vinyasa tarzını kendine yakın hissettiği için Cyndi Lee ile OM Yoga hocalık eğitimini almaya karar verdi ve Cyndi ile 200 saat ve 500 saatlik eğitimlerini yaptı. O günden beri hocasıyla çalışmaya devam etmekte. Sürprizli, yaratıcı, farkındalığın ön planda olduğu, dinamik vinyasa akış dersleri veriyor. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyor ve bundan yola çıkarak derslerini yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya gayret ediyor.
Sinem, Nefess Yoga’da 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi’ni ve İleri Seviye Eğitimi'ni veriyor ve ayrıca özellikle yaratıcı serileme üzerine eğitimler ve workshoplar düzenliyor. Aynı zamanda grup dersleri, özel dersler verip, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyor.
Sinem Er ile ilgili detaylı bilgi almak için www.nefessyoga.com/egitmenler adresini inceleyebilirsiniz.

ÖNCEKİ MEZUNLARDAN YORUMLAR:
“Yoga ile tanışıp bütünleştiğim 7 senelik sürecim boyunca deneyimlediğim en keyifli eğitmenlerden biridir Sinem Er.. Bir tohum eker zihninize bir asanya dair ve büyütmeye başlar onu verdiği destekle. Renkli asanalarıyla tasarımcısıdır bir serilemenin ve sözleriyle dokunarak bedeninize üreticisi siz olursunuz.
Güçlü anatomi altyapısı ile sürprizlerle dolu keyifli derslerinin kurgulanmasını paylaşmak için verdiği eğitimin şanslı katılımcılarından biriydim ben de. Zor gibi görünen bir asananın en küçük yapıtaşlarına ayrılarak farklı düzlemlerde farklı açılardan bakıldığında aslında zor olanın zihnimizdeki engeller olduğunu farkettiğinizde işte yoga pratiğininin ulaşmak istediği yere gelirsiniz. Ben daha fazla anlatmak yerine bu eğitim sürecini deneyimlemenizi tavsiye ediyorum.

Tüm bedeninle kök salarken geldiğin topraklara tüm benliğini özgürleştirmek için…”

Dr. Deniz Ayşe Deniz / Diş Hekimi - Protez Uzmanı, Yoga Eğitmeni

“Yoga, insanın kendini yeniden tanımaya başlama yolunda, keşfetmeye doğru açılan bir kapı olmasının yanı sıra kişinin tüm açıklığıyla kendi bedeni, zihni, düşünceleri ile çarpışması, yüzleşmesi ve farketmesi adına güçlü bir araştırma.

Bu kısa ama derin anlamın içinde çırpınan bir kişi olarak, yoga eğitimlerim, pratiklerim ve deneyimlerim içinde Yoga Eğitmeni Sinem Er farklı bir koltuğa oturdu. Eğitimlerde ve derslerinde açıklığı, netliği ve kişiye birebir dokunan ifadesi ile kendime dönebilmem, bakabilmem ve en önemlisi görebilmem adına paylaştıkları ve anlatımları bana yolumda gidebilmek adına yön vermeye başladı.

Eğitimlere, pratiklere hazırlanışı, paylaşımı, enerjisi etkileyici. Her daim güncel ve kendisinin de birebir eğitimler içinde olması he an tazelenmemi sağlıyor.

Herkesin hayattaki akışı farklı olmakla birlikte, Sinem Er’in yürüdüğü yol bambaşka dahi olsa, çalıştığı ve çalışacağı herkesin kendisinden alacağı çok ve etkili tecrübeler olacağı kesin.”

Selin Koldaş Denli – Yoga Eğitmeni, Milli Yelkenci

“Sinem; bilgili, araştıran, mütevazi, eğlenceli, özündeki ışığı her daim karşısındakine yansıtmayı başaran bir eğitmen...

Benim için, ileri seviye vinyasa eğitimi temel eğitimde aldığım bilgilerin somutlaştığı, vinyasa serilemelerinin daha çok anlam kazandığı, yoganın beni büyülemeye devam ettiği ve özümü keşfetmek için çıktığım yolculuğu içselleştirmeye başladığım özel bir deneyim oldu. Sinem'in detaylı açıklamaları, yaratıcı serilemeleri ve öğrencilerine alan açan, onları dinleyen şefkatli tavrı kendi eğitmenlik sesimi bulmamda bana çok yardımcı oldu.

Eğitim sonrasında da Sinem; her daim desteğini arkamda hissettiğim, yogaya dair her konuda akıl danıştığım, derslerine mutlulukla girmeye devam ettiğim ve keyifli sohbet anları paylaştığım bir arkadaşım oldu.”

Gönenç Sılay – Yoga Eğitmeni


10 Ekim’de görüşmek üzere!


Etkinlik Bilgiler

 • Yer: Nefess Yoga