Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

30 SAATLİK TEMEL VİNYASA SERİLEME EĞİTİMİ
‘Parçalardan Bütüne’ Temelden orta seviyeye yolculuk
10-11 Aralık 2016, 12:30-18:00 // 24-25 Aralık 2016, 10:00-12:30; 14:00-17:30

2 haftasonuna yayılacak olan 30 saatlik Temel Vinyasa Serileme Eğitimi’nde yalnızca kendi yoga uygulamanızın dönüşümü üzerinde değil, verdiğiniz dersleri daha ilham verici ve geliştirici hale getirme yolları üzerinde de durulacak, yaratıcı ve akıcı dersler hazırlayarak, bunları aktarma becerilerini geliştirmek üzerinde çalışılacaktır.

Eğitimin temel konu başlıkları:

• Güneşe Selamlar ve vinyasanın özü: Surya Namaskar‘ın varyasyonlarını öğretmeyi öğrenmek. Dersi bir monologdan ziyade bir diyaloga dönüştürmek. Yaşam döngüsünü yoga dersi içinde aynalamanın yolları.

• Serileme Esasları: Temelden başlayarak, izlenen yolu ve sonucu yaratıcılığı besleyen bir yapı olarak kullanmaya başlamak, akış içinde nefesi harekete bağlamayı öğrenmek, başlangıç seviyesindeki öğrenciyi geliştirmeye ve derinleştirmeye yönelik ders serilemesi hazırlamak ve ihtiyaca göre modifiye edebilmek.

• Temelleri oluşturmak: Yeni başlayanlara yogayı öğreten akışlar tasarlayabilmek. Güvenli ve eğlenceli bir şekilde yeni başlayanlara ters duruşlarda rehberlik etmeyi öğrenmek.

• Destek vermek: Asanaların çeşitli durumlara göre nasıl modifiye edilebileceğini ve proplardan nasıl destek alınabileceğini öğrenmek.

Kimler Katılabilir?

Daha önce temel hocalık eğitimi almış olan herkes bu eğitime katılabilir.

Ücret: 800 TL.

*Daha önce Nefess Yoga'da başka bir hocalık eğitiminden mezunsanız 700 TL.

*Eğer Sinem Er'in diğer 30 Saatlik Vinyasa eğitimiyle beraber katılırsanız 1400 TL. (Mezunlar için 1250 TL)

Kayıt ve daha fazla bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ve 0 (506) 027 07 04 no'lu telefondan Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.  

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga