Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Yelina Tayfur ile Yoga ve Somatik Farkındalık Programı Nisan ayında başlıyor!

Dört haftalık programda yoga ve sinir sistemi bağlantısı üzerinden kendi doğamızı ve doğamızdaki örüntüleri fark etmek için yola çıkacağız. Bedenin yoga tarihindeki yerine ve anlamına bakacağız. Farklı yoga, somatik hareket ve meditasyon uygulamalarını nasıl kendimize uygun şekilde kullanabileceğimize dair yeni bir bakış geliştirmeyi  deneyeceğiz. Programda, her biri ayrı temalarda, herkesin kolayca ulaşabileceği ve “bedenlenmiş/embodied” pratiği esas alan üç ayrı yoga serisi öğreneceksiniz.

Dört hafta boyunca, perşembe akşamları yapacağımız buluşmaların her biri 2 saat sürecek. Her buluşmada hem konu anlatımı ve paylaşım hem de yoga pratiği olacak.

Bu programda, bilhassa Michael Stone, Thich Nhat Hahn, Bessel Van Del Kolk gibi isimlerden; Organic Intelligence protokolünden, Polyvagal Teori’den ve Trauma - Sensitive Yoga (Travmaya Duyarlı Yoga) yaklaşımından ilham ve parçalar var.

Programdaki bazı başlıklar şöyle:

- Oryantasyon, Köklenme, "Embodiment"

- Sinir Sistemi ve Yoga

- Doğamızdaki kaynakları keşfetmek

- Güvende hissetmek ve ifade

Program bittikten sonra sorularınızı konuşmak, paylaşmak ve birbirimizi güncellemek için beraber karar vereceğimiz tarihlerde devam buluşmaları yapacağız.

Programda yazılı belgelere ve yoga serileri için kayıtlara bir ay boyunca ulaşım hakkınız olacak.

Program Yoga Alliance - YACEP onaylı olduğundan yoga eğitmenleri 10 saatlik bu programı CE (devam eden eğitim) kredisi olarak işleyebilecekler.

Kimler Katılabilir?

Herkes katılabilir.

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı 14 Nisan Çarşamba günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz.

Buluşma Tarihleri:

15 Nisan Perşembe / 20:00 - 22:00

22 Nisan Perşembe / 20:00 - 22:00

29 Nisan Perşembe / 20:00 - 22:00

6 Mayıs Perşembe / 20:00 - 22:00

Ücret: 500-600 TL arasında bütçenize uygun bir meblağ. Eğer bu sizi zorlayacaksa yelinata@gmail.com adresine yazmaktan çekinmeyin.

Uzman: Yelina Tayfur

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home