Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Yelina Tayfur ile Yoga ve Somatik Farkındalık Programı
2 Kasım - 23 Kasım 2023


Dört haftalık programda yoga pratiği ve sinir sistemi bağlantısı üzerinden yola çıkacağız.   Travmaya Duyarlı Yoga ilkeleri üzerinden yoga ve meditasyon uygulamalarını nasıl kendimize uygun şekilde kullanabileceğimize dair yeni bir bakış geliştirmeyi deneyeceğiz. Programda, her biri ayrı temalarda, herkesin kolayca ulaşabileceği kısa yoga/hareket serilerini de uygulama fırsatımız olacak.

Program İçeriği
Dört hafta boyunca, perşembe akşamları yapacağımız buluşmaların her biri 2 saat sürecek. Her buluşmada hem konu anlatımı ve paylaşım hem de kısa yoga/hareket/meditasyon pratiği olacak.

Bu programda, bilhassa Michael Stone, Thich Nhat Hahn, Bessel Van Del Kolk gibi isimlerden; Organic Intelligence protokolünden, Polyvagal Teori’den ve Trauma Center - Trauma Sensitive Yoga (Travmaya Duyarlı Yoga) yaklaşımından ilham ve parçalar var.
Programdaki bazı başlıklar şöyle:

- Oryantasyon, Köklenme, "Embodiment"
- Sinir Sistemi ve Yoga ilişkisi
- Kendi kaynaklarını keşfetmek
- Güven & İlişki, Boddhisattva & Sangha

Program Dahil Olanlar:
Her hafta, işlenen konularla ilgili size yazılı materyal gönderilecek ve yoga serileri için Zoom kayıtlarına bir ay boyunca ulaşım hakkınız olacak.
Program Yoga Alliance - YACEP onaylı olduğundan yoga eğitmenleri 10 saatlik bu programı CE (devam eden eğitim) kredisi olarak işleyebilecekler.

Kimler Katılabilir?
Herkes katılabilir.
Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Buluşma Tarihleri:
2 Kasım Perşembe 20:00 - 22:00
9 Kasım Perşembe 20:00 - 22:00
16 Kasım Perşembe 20:00 - 22:00
23 Kasım Perşembe 20:00 - 22:00

Son Ödeme Tarihi:
30 Ekim 2023

Ücret:
2.200 TL + KDV

2.000 TL + KDV
Nefess Yoga mezunlarına

*Eğer bu ücret sizi zorlayacaksa yelinatayfuryoga@gmail.com adresine yazmaktan çekinmeyin.

Yelina Tayfur Kabatepe kimdir?

Yelina, 2006 yılında yoga ile tanıştı ve uzmanlaşma eğitimlerini Zeynep Aksoy, David Cornwell, Zeynep Çelen. Yelina, 2015 yılından beri Nefess Yoga bünyesinde Hatha Yoga uzmanlaşma programları düzenliyor ve temel seviyede ders vermeye uygun yoga uzmanları yetiştiriyor.

Yıllar içerisinde, dünyanın farklı yerlerinde, Richard Freeman, Matthew Sweeney, Rolf Naujakat, Godfrey Devereux, Donna Farhi, Chuck Miller, Loise Ellis gibi hocalarla birlikte çalışma fırsatı buldu. Aynı zamanda Hindistan Mysore'da Ashtanga Yoga Institute bünyesinde Sharath Jois ile çalıştı. 

Yelina, 3-senelik, mindfulness temelli travma çözümlemesi ve psikolojik dayanıklılık eğitim programı olan Organic Intelligence HEART eğitimini ve JRI - Center for Trauma bünyesinde 300 saatlik Travmaya Duyarlı Yoga (Trauma Sensitive Yoga) eğitimini tamamladı. Travmaya Duyarlı Yoga ilke ve pratiklerini verdiği derslere ve eğitimlere dahil ediyor, derslerinde güvenli alan yaratmak ve travmayı ve sinir sistemine etkilerini gözeterek yoga & meditasyon dersi vermek üzerine yoğunlaşıyor ve yoga uzmanının yeri, kimliği, ilişkide güç dengeleri ve sınırların korunması ile ilgili kafa yoruyor.

Yelina, Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Programı’nın kurucu ekibinde yer aldı.

Uzun zamandır Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği gönüllüsü olan Yelina, aynı zamanda "Yoga ve Ekolojik Farkındalık" konusunda da etkinlikler düzenliyor ve bir yandan da avukatlık mesleğini sürdürüyor. Blog yazılarını topladığı bir websitesi var www.yelinatayfur.com
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga Online