Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Nefes, hareket mekaniği ve gündelik hayata adaptasyonu çatısı altında toplanan dört ayrı bölümden oluşan Bütünsel Hareket Atölyeleri başlıyor.

Bu atölye dizisinde nefes ve hareket kalıplarımızın keşfinin ardından uykuda veya kaybedilmiş olan hareket potansiyellerimiz üzerine çalışacağız.

Nasıl yeniden hareket kabiliyetini kazanır beden?  
Ağrılar tekrarlayan hatalı hareket kalıpları sebebiyle olabilir mi?
Gündelik hayatta uykuda olan bu potansiyelleri uyandırmak için nelere dikkat edebilir, neler yapabiliriz?  

Tüm bu soruların yanıtlarını hep birlikte bu atölye dizisinde dört başlık altında inceleyeceğiz.  

Nefesin Gücü 1
26 Eylül Pazar 14:00-16:00  
Nefesle yaşamın içerisindeki duruşumuzu şekillendirmeyi, kolaylaştırmayı, bedeni nefesle taşımayı araştıracağız. Nefesi bir anahtar olarak kullanıp, öncelikle bedensel potansiyellerimizin kilitlerini nefesle açmayı araştıracağız.

Ayaklar ve Basış Mekaniği 2
17 Ekim Pazar 14:00-16:00  
Ayak tabanının zeminle kurduğu ilişkiden yola çıkıp; ayak basışı, yürüme mekaniği, ayak-diz-kalça ilişkisi üzerine araştırmalar yapacağız. Hareket mekaniğimizin kilitlerini beden düzleminde ayaklardan başlayarak incelemeye başlayacağız.  
Ayak ve basış mekaniğini diz- kalça ilişkisi üzerinden irdeleyip günlük hayatta karşılaşabileceğimiz sorunları, ağrıları veya kaybedilmiş bedensel potansiyelleri inceleyip bunu dönüştürmek için neler yapabileceğimizi araştıracağız.

Merkez Güç 3
21 Kasım Pazar 14:00-16:00  
Nefes ve yürüme mekaniğinin üzerine bu atölyede merkez gücü uyandırmayı, uyanan bu merkez güç ile bel bölgesine binen yükü azaltmayı araştıracağız.  
Bedeni merkezden çapalama ve taşıtma araştırmalarında omurgayı binen yükü bedendeki farklı katmanları devreye sokarak azaltmak, bel ağrılarından özgürleşmek üzerine araştırmalar yapacağız.  

Baş ve Boyun 4
19 Aralık Pazar 14:00-16:00
Aşağıdan gelerek inşa ettiğimiz farkındalık ve bedende açtığımız kilitler üzerine bu son atölyede ise baş, boyun ve üst sırt üzerine çalışmalar yapacağız. Omuzları özgür bırakmak, boynun başı daha zahmetsizce taşımasına destek olacak mekanizmaları devreye sokmak, üst sırt- boyun ağrılarının hareket mekaniğimiz üzerinden nedenlerini irdelemek bu atölyenin ana başlıkları olacak.  

Kimler Katılabilir?
Bedene ve nefese merakla bakan, farkındalık geliştirmek isteyen herkese açıktır.  
Herhangi bir yoga tecrübesine gerek yoktur.  
Osteoporoz, skolyoz, kifoz, lordoz, disk hernisi (fıtık), sakroiliak eklem disfonksiyonu gibi sağlık sorunları ile diz ve kalça, ayak basış rahatsızlıkları yaşayanlar.
Bedeniyle çalışanlar, 65 yaş üzeri olan kişiler de katılabilirler.  
Herhangi bir yaş sınırı bulunmamakla birlikte çalışmalardaki hareket serileri yumuşak akışlı, nefesle destekli ve az çaba gerektirecek şekilde tasarlanmıştır.

Ücret:
Tek Modül: 140 TL (Nefess Yoga üyelerine 120 TL)
4 Modülün Tamamı: 480 TL (Nefess Yoga üyelerine 400 TL)

Sorularınız ve ön kayıt için sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Çalışmalar Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.  

Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.

Ayşegül hakkında:
Yogayla 2016 yılında tanıştım ve kalbimden vuruldum.  
2017 yılında yoga dersleri vermeye başladım; Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Yin Yoga, Yoga Terapi, Hamile Yogası özelinde yoga hocalık eğitimlerimi tamamladım. Nefess Yoga başta olmak üzere çeşitli yerlerde ve türlerde düzenli yoga dersleri vermeye de devam ediyorum.
Bel fıtığı, boyun fıtığı, eklemlerdeki mobilitenin yitirilmesi, kifoz, skolyoz, lordoz, parkinson gibi rahatsızlıklara sahip kişilerle; rahatsızlıklarının bedene getirdiği fiziksel kısıtlamalar üzerine yıllardır bire bir çalışmaktayım. Yaptığım bu çalışmalardan edindiğim sonuç ise; hareket ve nefesi hayatımıza yoga ile ekleyerek bedenin zekasını uyandırıp; kaybedilen hareket kapasitesine yeniden ulaşmak, kronik ağrıları azaltmak mümkün.  
Bu yolda öğrencilerime; edindiğim bilgiler ve tecrübeler ışığında alan tutup, gündelik hayatta beden ve nefesleriyle kurdukları ilişkinin sağlıklı bir şekilde kuvvetlenmesi için çalışmalar yapmaktayım. Eğitimini aldığım yoga türlerine ilave olarak iki yıldır FluidUs Method üzerinden hocam Carlos Tao ile çalışmalarımı düzenli olarak yürütmekteyim.
Beden üzerindeki araştırmalarımı, hareket biçimleri ve bizlerin bununla kurduğu bağlantıyı kendi bedenim ve birlikte çalıştığım bedenlerden gözlemlemeye, öğrenmeye, konusunda uzman hocalarla çalışmaya devam ediyorum.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde